Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Doktori felvételi vizsga:...

Doktori felvételi vizsga: mire számítsak, hogyan készüljek?

Figyelt kérdés
Nyáron szeretném beadni a jelentkezésem. A kutatási témám interdiszciplináris (bioinformatika), mindkét területen van tulajdonképpen előképzettségem. Informatika doktori iskolába jelentkeztem. A témával kapcsolatos szakirodalomban eléggé olvasott vagyok, azt viszont nem tudom, mire számítsak a felvételin. Valószínűleg nemcsak ezzel kapcsolatban fognak kérdezgetni. Aki nálam tapasztaltabb, tudna mesélni a saját tapasztalatairól? Az sem baj, ha más területen tanult, csak kíváncsi vagyok, nagyjából hogyan érdemes erre felkészülnöm.
2022. nov. 1. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Esetleg előzetesen publikálhatnál... Az elképzeléseidről szerintem fognak kérdezni, a témavezető személye is felmerülhet.


Talán ez az a momentum, ami a sablonokon felül sokkal inkább arról szól, hogyan jelensz meg (ruha, kiegészítők, beszéd...), semmint maga a szakma.

2022. nov. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Angol megy?
2022. nov. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Komolyan ennyire hülyének tűnök vagy mik ezek a kérdések?


Nem tudok publikálni itt és most, mert jelenleg nincs jogviszonyom, a munkahelyem meg nem végez kutatói tevékenységet. Van két TDK-dolgozatom korábbról (ezzel megfelelek a bemeneti követelményeknek), minden máshoz erőforrások és engedélyek kellenek, amire csak doktoranduszként lesz lehetőségem vagy legalábbis valamilyen kutatócsoport tagjaként. Természetesen megvan a kutatási tervem és a leendő témavezetőm is.


Igen, tudok angolul, folyékonyan beszélem a nyelvet. Multinál dolgozom, nemzetközi csapatban, nem használjuk a magyart egyáltalán. Van nyelvvizsgám értelemszerűen, különben diplomám sem lenne.

2022. nov. 1. 15:41
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Akkor miért itt kérdezed, hogy mire számíts?
2022. nov. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyet találhatsz, miért itt kérdezem. De úgy látszik, hiába, mert úgy tűnik, itt senki sem járt még csak doktori közelében sem, hogy megossza a saját tapasztalatait értelmetlen kérdések helyett.
2022. nov. 1. 19:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát gytk-n végeztem, de doktori igen nem jön szóba.
2022. nov. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
(2es)
2022. nov. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért nem a témavezetődet kérdezed meg? Vagy a kollégáidat?!

Tényleg taxisok, unatkozó vendéglátósok, eladók, kamasz diákok válaszaitól várod a megoldást?

2022. dec. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
miért kell egyébként mindenkit lepontozni, azért ez nem szép...
2022. dec. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!