Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Levelezős diákigazolvánnyal...

Levelezős diákigazolvánnyal vehetek MÁV bérletet a lakóhelyem és az egyetem közötti távra?

Figyelt kérdés
2022. nov. 3. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Igen
2022. nov. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

Igen.

Ha közvetlenül a lakóhelyednél szállsz fel a vonatra. Ha nem akkor is, de akkor már macerásabb és úgy nem is jó talán az összes közeli állomás, hanem 1 konkrét. Az kicsit macerásabb már.

2022. nov. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Kedvezményes bérletre nem jogosít a levelezős diákigazolvány, de 50%-os jegyet vehetsz vele. A MÁV oldalán fent van az infó
2022. nov. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Anélkül is vásárolhatsz bérletet. De diákbérletet nem, levelezős hallgatóként.
2022. nov. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy nem vehetek, viszont a szaktársam diákbérlettel közlekedik, még mutatta is, viszont nem szeretnék büntetést de anyagilag egy havi 5-6 ezer forinttal jobban járnék ha tudnék bérletet venni.
2022. nov. 3. 10:30
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Nemrég olvastam egy posztot, amiben egy csaj írta, hogy hónapok óta utazott bérlettel, levelezősként. De egy alkalommal az ellenőr megbüntette, mert kedvezményes bérletre nem volt jogosult.

Ha mázlid van, akkor nem nézik meg alaposan a diákodat, de én nem kockáztatnék.

2022. nov. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%
Napi szinten vonatozom, körülbelül minden 15. alkalommal néznek diákot is. Mondjuk én fiatalabbnak látszom a koromnál, lehet ezért is, de a lényeg, hogy azért nem szokás ezt minden alkalommal ellenőrizni, pláne zsúfolt járaton.
2022. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
55%

Nappali/esti: bárhová mehet 50%-os jeggyel, 90%-os kedvezményű bérletet vehet a lakóhely (vagy tartózkodási hely) és az iskola között.


Levelező: lakóhely (vagy tartózkodási hely) és az iskola között járhat 50%-os jeggyel, kedvezményes bérletre nem jogosult. Igazolást kérhet, hogy pl. gyakorlatra más városba jár, így oda is jár az 50%-os jegy.

2022. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!