Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni lejáró...

Mit lehet csinálni lejáró diákigazolvánnyal?

Figyelt kérdés

A veszélyhelyzet vége után 15 nappal lejárt az őszi diákigazolvány matrica érvényessége, ami ugye júl. 15.

Én még nem vettem át az őszit. Elméletileg az egyetemen át lehet venni, viszont kb. 240 kilométernyire vagyok, és nem szívesen utaznék fel csak ezért(7 óra vonatozás, 6000 Ft útiköltség).

Szerintetek mit lehet csinálni? Nincs valami igazolás szerű dolog, amit e-mailben át tudnak küldeni?



2020. jún. 18. 11:34
 1/7 A kérdező kommentje:
*júl 3.
2020. jún. 18. 11:34
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Nincs. De már nem is kell menni a suliba, így nem baj ha lejár. Majd szeptemberben rárakatod az aktuálisat.
2020. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, suliba nem kell menni, de attól még nem ülök itthon egész nyáron. Nem tudok diákmunkát vállalni, nem jár semmilyen kedvezmény belépőkre(strand, állatkert, mozi), a tömegközlekedési bérletem több mint kétszeresébe kerül.
2020. jún. 18. 12:39
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Nincs. Be kell menned érte. Bevállalnám, mert ha lejár a diák marad az egész árú jegyezés napokig, azzal meg negatívba jössz ki.
2020. jún. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, ja a nappali más. Nekem levelezős van, azzal csak a suliba mehetek kedvezményesen (micsoda diszkrimináció).
2020. jún. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Közben kaptam egy levelet a TO-tól:



Kedves Hallgató!


Alábbiakban küldöm az Oktatási Hivatal közleményét, mely alapján az 2019/2020. tanév őszi félvére szóló diákigazolvány érvényesítő matricákat a nyár folyamán, illetve a következő tanév megkezdésekor is még tudják használni.


A 2020/2021. tanév őszi félévre vonatkozó érvényesítő matricákat 2020. október 05 -ével kezdjük el osztani. Kérem, hogy az átvétel miatt október hónapban mindenképpen fáradjon be a tanulmányi osztályra.



„Az egészségügyi veszélyhelyzet megszűnésével kapcsolatosan 2020. június 17. napján kihirdetésre került a 2020. évi LVII. törvény a veszélyhelyzet megszüntetéséről. A törvény 89. § (1) bekezdése szerint a magyar hatóság által kiállított, a veszélyhelyzet ideje alatt lejárt, valamint a veszélyhelyzet megszüntetését követő 15 napon belül lejáró hivatalos okmányok – ideértve a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényességi idejét is – a 90. és 91. §-ban meghatározott kivétellel, a veszélyhelyzet megszűnését követő 180 napig érvényesek.”



A fenti rendelkezésre tekintettel az Oktatási Hivatal az alábbi intézkedéseket kérte az Innovációs és Technológiai Minisztérium Közlekedési Szolgáltatások Főosztályától:


- a 2019/2020. tanév I. féléves matricájával érvényesített diákigazolványokat fogadják el a közlekedési szolgáltatók legkésőbb a törvényben meghatározott időpontig, illetve a 2020/2021. I. féléves matricák kiosztásáig;”


Úgyhogy ügy megoldva, köszönöm mindenkinek.

2020. jún. 18. 12:54
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam írni én is :) mi az egyetemtől kaptunk róla egy emailt.
2020. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!