Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Általánosságban diplomát...

Általánosságban diplomát könnyebb szerezni vagy használhato nyelvtudást?

Figyelt kérdés

Sok olyan fiatal volt aki nem kapta meg a diplomáját mert nem volt meg a nyelvvizsgája, pedig a nyelvvizsga önmagában nem jelenti hogy tudod is beszélni az adott nyelvet.

Számomra nagyon furcsa hogy valaki siman megcsinálja a vizsgáit, megirja a diplomamunkáját, de sehogy sem tud egy angol középszintű nyelvvizsgát letenni. Egy ismerosom kb negyedik nekifutásra tudta megcsinálni de még igy sem beszél angolul. Rajta kivul még nagyon sokan voltak ilyen helyzetben. Egy másik ismerősom most kapta meg a diplomát nem rég mert a covid miatt megadták nyelvvizsga nélkül is, igy kaphatta csak meg.

Innen jön a kérdés hogy könnyebb e egy egyetemet elvégezni mint megtanulni egy nyelvet.

Tudom hogy nem minden szak egyforma, van könnyebb és nehezebb is, mint ahogy nyelvekből is van könnyebb és nehezebb is, ezért irtam hogy általánosságban.

Én soha nem jártam egyetemre, ezért nem tudom milyenek a vizsgák, viszont megtanultam angolul, bár nincs róla papirom.


2022. nov. 4. 02:02
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

"Számomra nagyon furcsa hogy valaki siman megcsinálja a vizsgáit, megirja a diplomamunkáját, de sehogy sem tud egy angol középszintű nyelvvizsgát letenni."


Nem csak a nyelvtudás hiányzik a magyar társadalom nagyjából, de az empátia és a megfelelő szintű érzelmi intelligencia is. Minden olyan mondat, hogy "el sem tudom képzelni..." hogy a másik min megy keresztül, ennek a bizonyítéka.

2022. nov. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld ki. Jelentkezz egyetemre és lesz tapasztalatod.
2022. nov. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

"diploma" jogi kar vagy média szak? Egyetemi képzés és egyetemi képzés között hatalmas különbségek lehetnek, sok esetben folytatódik a gimnázium nehézsége és anyagmennyisége, míg egy jogon vagy orvosin, mérnökin egy szemeszter alatt többet kell tanulni mint az érettségire.

Egy angol középfokú nyelvvizsga letétele ehhez igazodik. Persze könnyű letenni annak aki középsuliban emelt szinten tanulta a nyelvet, de aki nem tanult nyelvet vagy rosszul oktatták annak már kevésbé, akinek egyetem mellett mondjuk főállásban dolgoznia és családdal foglalkoznia kell annak meg nehéz. Mondom ezt úgy hogy nekem két felsőfokúm van, mert adottak voltak a lehetőségek.

2022. nov. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Mindenki másban tehetséges. Van, akinek jó a nyelvérzéke, más meg a reál dolgokat rázza ki a kisujjából.
2022. nov. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Azért ahhoz nem kell tehetség, hogy letegyen valaki egy középfokú nyelvvizsgát, csak beletett energia...
2022. nov. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Gyere hozzánk a mérnöki karra és rájössz 🤣🤡
2022. nov. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 a 4. vagyok. Azért gondolod így, mert van nyelvérzéked. De nincs mindenkinek! Nekem is van amúgy, 4 idegen nyelven beszélek - közben meg buta vagyok. Ismerek viszont olyan embert, aki tényleg okos és több különböző (reál) szakterületen is szerzett diplomát, viszont a legelső diplomáját csak többéves késéssel kapta kézhez, mert a nyelvvizsgán számtalanszor megbukott.
2022. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

5 nyelven beszélek, sőt, imádok is nyelveket tanulni, de pl. a diplomámért vért izzadtam, komolyan fontolgattam, hogy hagyom a francba (infó szak).

Van ismerősöm, aki kutató fizikus és a nyelvvizsgájáért vért izzadt, már-már nevetségesen sokára lett meg neki, pedig a legokosabb ember, akit ismerek.


Ez nem intelligencia, sokkal inkább képesség kérdése lehet.

Van, akinek ez, van, akinek az a könnyebb, másképp kell tanulni az egyikre és a másikra. Nem lehet sem felmagasztalni, sem lenézni valakit egyikért vagy másikért, akármelyik is megy könnyebben vagy nehezebben.

2022. nov. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!