Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar középszintű érettségin...

Magyar középszintű érettségin nehéz legalább 90%-ot elérni?

Figyelt kérdés

Kicsit elbizonytalanodtam. Magyar tanárunk ma azt mondta, hogy nagyon kevesen írnak 90%, vagy feletti magyar érettségit.

Pedig én számítok rá, hogy nekem sikerül, de most megijedtem. Tényleg ilyen nehéz?



2022. nov. 4. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad megijeszteni! Én tavasszal fogok menni emeltre, azzal is mindenki riogat, de nem érdekel. Fel kell készülni, és menni fog. Neked is. Hajrá! :)

Amúgy az [link] oldalon meg tudod nézni a korábbi feladatsorokat, és fogod látni, hogy neked mennyire tűnnek nehéznek.

2022. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz, ha tudsz fogalmazni, verset és novellát elemezni. Nyilván ha ez nehezedre esik, és fél oldalt se tudsz összeszenvedni a műről, akkor nem lesz meg a 90%. Ellenkező esetben sikerülhet.
2022. nov. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Fogalmazni tudok, és szeretek is, ez egyáltalán nem esik nehezemre.

Csak éppen ezt mondták. Hogy attól függ ki javítja majd a feladatlapokat, mert szubjektív a pontozás.

2022. nov. 4. 13:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Középszinten nem nehéz 90% felettit írni. Nekem 93%-os lett, és nem voltam egy nyelvtan/irodalom zseni, sőt az osztályban többen is értek el hasonló eredményt. Figyelj a helyesírásra, tanuld meg a novellaelemzés (vagy nem tudom, mi van most) szempontjait, aztán kész. A szövegértést szerintem egy jó képességű diák lazán megírja nagyon max. 1-2 hibával, a szóbelire meg persze, hogy kell tanulni. De nem egy nagy dolog. Az emeltre szokták azt mondani, hogy ha lehet, inkább válassz mást, mert szubjektív a pontozása, de középszinten azért ez nem annyira igaz, elég egyértelmű a javítási útmutató. A saját tanárod fogja javítani, úgyhogy nagyjából úgyis tudni fogod, mit vár el, nem kell pánikolni. A legegyszerűbb érettségim a magyar volt 12.-ben (töriből és angolból emelteztem, az 5. tárgyból előrehozottat írtam, a matek meg szintén nem volt vészes, de a magyar tényleg könnyebb volt).
2022. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem úgy lett 89, még anno 2011-ben, hogy őszintén szólva, azért olyan rendkívüli erőfeszítést nem tettem, alapvetően odafigyeltem órán, de semmi különös ezen felül. Amúgy igazából 91 lett volna, ha nem csinálok egy szánalmas figyelmetlenséget. (Képes voltam rosszul leírni egy olyan nevet, ami szerepelt a feladatban...)
2022. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem kell komolyan venni,és az is igaz, hogy szóbelin szerencsém is volt, lett volna olyan tétel, ami baj lett volna...
2022. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy értem el 97%-ot, hogy gimnáziumban végig tojtam a magyarra, s nem készültem külön az érettségire, az osztályból pedig többen is meg tudták írni 100%-ra, s ha jól emlékszem, a leggyengébb teljesítmény 86% volt (36 főből). Pedig nem humán tagozatra jártunk, sőt. :DD Szóval nem kell aggódni, középszinten magyarból érettségizni nem egy nagy mutatvány.
2022. nov. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Feladattípusok és tanár kérdése. Nálunk szigorú volt a tanár, és senki nem írt 90%-os érettségit. Az enyém lett az egyik legjobb 84%-os eredménnyel. Pedig amúgy én is a 90% feletti eredményt tűztem ki célul. Az érettségi szóbelire maximális pontszámot kaptam elnöki dicsérettel. Az írásbeli első felén úgy emlékszem 94%-ot értem el. A fogalmazásoknál ment el a dolog, de mindenki másnak is, sajnos, mivel ez a szubjektív része az érettséginek, amire nincs konkrét útmutató. Sok tanár direkt még fel is pontoz középszinten, hogy minél jobbak legyenek az érettségik, de nálunk nem ilyen volt a hozzáállás.
2022. nov. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos a magyar pont az a tárgy, aminek a legszubjektívebb a pontozása. De azért ha feltételezzük, hogy nem rosszindulatú a tanár a saját végzőseivel, akkor még lehet azt csinálni 90%-ra. De mondjuk a magyarnál van a legnagyobb tere annak, hogy ha a tanár nem szeret Téged akármi miatt, akár olyan miatt, aminek semmi köze a szaktárgyi teljesítményedhez, akkor az értékelési útmutató tól-ig határain belül valahogy csak sikerüljön a sáv alja közelében lenni, míg ha szeret, akkor a felső részén. Tehát mondjuk ha Pankotai Lili magyarból akar duplázni, és az igazgató tanítja, ajánlott átmennie a Kölcsey-be Pesten.😆😆😆 Mateknál nyilván sokkal kevésbé van ez.
2022. nov. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Felvételi 2022. december 20 - 2023. február 15.
2022. dec. 19. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!