Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni, hogy ne...

Mit tudnék csinálni, hogy ne fagyjak le megint?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem orvosin, és az első anatómia demón az első kérdés után rögtön meghúztak, pedig készültem rá. Otthon úgy éreztem demó előtt, hogy végre összeálltak a dolgok a fejemben, nem is kettesért, hanem 4-es, 5-ösért megyek. A Yokochiban is fel tudtam ismerni a képleteket az ábrákon, illetve előtte való héten a tetemen is ment. De amikor behívtak, egyszerűen olyan hirtelen történt minden, hogy szinte teljesen lesokkoltam.


A hónaljárokban mutattak egy képletet, látszólag próbáltam úgy tenni, mintha értelmesen próbálnám beazonosítani, hogy mi az, de valójában teljesen lesokkoltam, üressé vállt az egész fejem. Kb 1 perc után megkérdezte az oktató, hogy na mi lesz ez, én pedig csak, hirtelen rávágtam valamit, ami kb ott lehetne, és hasonlít rá, de nem jött be. Így néztem nervus axillarisnak a nervus radialist. Mivel buktatóképlet, így egyből kiküldtek.


Nagyon rosszul éreztem magam, hogy szinte mindenkinek az évfolyamból 4-es, 5-ös lett, engem pedig az első kérdés után rögtön meghúztak, pedig készültem rá. Mindenki arról beszélt hetekig, hogy jajj,de könnyű volt, meg de korrekt minden vizsgáztató. Egy értelmes embernek gondoltam magam, de most lerombolódott az önbizalmam. Ami pedig mégrosszabb, hogy szövettanból azt az oktatót kaptuk ki gyakorlatvezetőnek, aki a demón megbuktatott. Hiába nem értek valamit, egyszerűen nem merem tőle megkérdezni, mert annyira bennem maradt ez az egész...


A lényeg viszont az lenne, hogy jövőhéten lesz a következő demó anatómiából. Ismét azt érzem, hogy jól felkészültem rá, menni fog, összeálltak a dolgok a fejemben, viszont félek attól, hogy megint lesokkolok. Mit lehetne tenni ez ellen?


2022. nov. 5. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, majd belejössz. Előbb utóbb hozzászoksz a vizsgákhoz és nem pánikolsz be
2022. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy az emberiségnek mekkora szüksége van a ti tudásotokra! Letfontossagu, amiert most küzdesz. Szerintem is bele fogsz jönni. Legyél biztos abban, amiből vizsgázol, mert akkor sokkal kisebb az esélye a blokknak.
2022. nov. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyakvez miatt ne aggódj! Nem kell szégyellned ezért magad, BÁRKIVEL előfordulhat ilyesmi!

A vizsgastressz is elég gyakori, vagy megpróbálhatsz magadtól "hozzászokni", megerősödni, belejönni vagy érdemes már most segítséget kérni - nem az X. leblokkolás után. Én ötödévben jutottam odáig, hogy pánikrohamok törtek rám a szóbeli vizsgák előtt (pedig korábban nem volt gondom ezzel), a TO javasolta az egyetemi pszichológust, egyszer elég volt beszélgetnem vele. NEM vagyok az a "pszichológusos" típus, igazából csak azért mentem el, hogy ha már olyan rendesek voltak, lássák, hogy megfogadom a tanácsot, sokminden volt, amit kb. el is engedtem a fülem mellett, de volt 1-2 jó ötlete, amit később tudtam hasznosítani, és az a pár apróság elég is volt ahhoz, hogy átlendítsen a mélyponton.

2022. nov. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!