Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tetszik az egyetem, mit...

Nem tetszik az egyetem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vagyis inkább arról van szó, hogy egyszerűen nincs motivációm. Másodéves vagyok, már az első évben is voltak kételyeim, hogy nem biztos, hogy ez nekem való, de most az utóbbi pár hónapban folyton ezen gondolkodom. Igazából a fő problémám az, hogy úgy érzem szinte nem tudok semmit, ezáltal azt is, hogy nem vagyok jó és nem tudom elképzelni, hogy pár év múlva ez változni fog. A gyakorlóterületen sokszor türelmetlenek és lekezelőek ami szintén nem segít. Egyre inkább nyűgnek érzem hogy bemenjek vagy megírjam a beadandókat. De közben ott van az is, hogy ha itt hagyom, akkor kárba ment másfél évem, ráadásul nem tudom mibe kezdjek bele ha ezt itt hagyom, mert nem akarom hogy az legyen, hogy az sem tetszik és végül nem lesz semmim:D

A szüleim azt akarják fejezzem be, amit megértek, de ha meg nem is ebben fogok dolgozni minek szenvedjem végig?

Azt hiszem nem vagyok elég elhivatott, pedig ezt hangsúlyozták a legjobban az első évben, hogy nagy elhivatottság kell ehhez a szakmához. Ezt rossz belátni. De lehet ez változna később és ez csak egy időszak, nem tudom. Konduktor hallgató vagyok egyébként, nem tudom ez fontos szempont-e.



Ti mit tanácsolnátok?



2022. nov. 5. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Milyen szak?
2022. nov. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
És mi a B terv?
2022. nov. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1. Szövegértés?
2022. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Bárcsak otthagytam volna a pedagógusképzést az első évben...most itt szenvedek a hatodik évben és sosem kapom vissza:D sztem menekülj amíg tudsz, ha nem találod meg bent a motivációt, baromira ki fogsz égni, mert jól keresni te sem nagyon fogsz
2022. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sose fogsz mindent tudni. Minél többet tanulsz, annál világosabb lesz, hogy mennyi mindent nem tudsz még.

Nekem az első 2 év nagyon kemény és kiábrándító volt, mert az alapozó tárgyak nekem is unalmasak voltak. Viszont enélkül nincs mire építeni...

2022. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

B terv, hát nem tudom, sok dolog érdekel, de egyikben sem vagyok 100%-ig biztos, ez a bajom. Érdekelne még a szülésznő, de azt nem könnyű később családdal összeegyeztetni, vagy esetleg védőnő is szívesen lennék. Szívesen tanulnék nyelveket is, pl. japánt, de nem tudom erre mennyire van igény vagy el tudnék-e helyezkedni vele. Ugyanígy vagyok az anglisztikával is. Ha nem mindenképp egyetemben gondolkozunk, nagyon szívesen mennék fordrász képzésre, szerintem az menne is:D Vagy esetleg cukrász, szakács képzést is szívesen elvégeznék. Dolgoztam már diákként vendéglátásban, azt nagyon szerettem, viszont nehezen élnék meg belőle.


4-es Hát igen, a jól keresés max magánba vagy külföldön jöhetne szóba:D Kitartást kívánok neked!

2022. nov. 5. 20:19
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Az élet kiszámíthatatlan, soha nem lehet tudni, hogy mi mire lesz jó. Ha otthagyod az egyetemet, soha nem lesz róla a végzettséget igazoló papirod. A papírok többet számítanak, mint a tényleges tudás. Ha a körülményeid megengedik, akkor még utána is tanulhatsz mást. Azt azonban tudomásul kell venni, hogy az ember érdeklődési köre, motivációja idővel változik, ez azonban nem kell azt jelentse, hogy fordulsz 180 fokot.
2022. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5. válaszoló, ebben igazad van, biztos, hogy még nem állt össze teljesen a kép, az majd 4.év végére fog:D És mások is azt mondják, hogy a 2. év a leghúzósabb...csak reménykedem, hogy ha maradok akkor belejövök majd mindenbe. És megjön a motivációm is:D 1-1 jó tapasztalat egyébként szokott motiválni, csak egy idő után az is elmúlik:( Sokszor azt érzem, talán nem ide való vagyok.

Te mit tanulsz/tanultál?

2022. nov. 5. 20:30
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

"a otthagyod az egyetemet, soha nem lesz róla a végzettséget igazoló papirod"

igen ám, de a konduktorképzés 4 év, ha még ott is hagyja addig el tud végezni valamit amit legalább szeret...

2022. nov. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A képzésed negyedén vagy túl, teljesen normális ha nem érzed magad profinak. Egyébként bármi is legyen a B terved, ott is elkerülhetetlen, hogy lesznek száraz részek. Van hogy nem elég a motiváció, hanem muszáj az embernek egyszerűen összeszednie magát sajnos. Türelmetlen, lekezelő felettesekbe is bárhol belefuthatsz. Szóval azt vedd figyelembe azért, hogy ilyesmik mindenhol előfordulnak.


Nyilván a te döntésed, de ha alapvetően megy (tehát nem az van hogy bukdácsolsz meg csúszol és már most idegroncs vagy), akkor szerintem butaság lenne félbehagynod ezt a képzést. Ha diplomát szerzel, az önmagában is érték. Lesz még időd eldönteni, milyen irányba mész vele, és nem is muszáj a szakmában elhelyezkedned, ha közben találsz valami sokkal jobbat.

2022. nov. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!