Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki az általános...

Hogy néz ki az általános orvos szak elején az alkalmassági vizsgálat?

Figyelt kérdés
Mikre kérdeznek rá? Mi számít buktatónak?

2022. nov. 7. 04:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Mivel a jelenlegi felvételi rendszerben még nincs alkalmassági, ezért senki nem tudja megmondani tapasztalatból. Csak azok tudják, akik ezt összerakják. Ha az adott egyetem oldalán nincs fent, akkor annak vagy az az oka, hogy még nem dolgozták ki az alkalmassági menetét, vagy az, hogy ez már megvolt, de még nem akarják publikálni.
2022. nov. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Kb úgy képzeld el, mint egy üzemorvosi vizsgálatot. Vérnyomasmérés, látásellenőrzés, hallásellenőrzés, és kiértékelik a vérvételi, tüdőszűrői eredményedet, meg azokról az egészségfelmérő lapokról kérdezget, amiket még év elején kellett leadni
2022. nov. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
2-es beszél össze-vissza. Alkalmassági vizsgálat eddig is volt, úgy, ahogy #3 írja. Az alkalmassági vizsgálat az egészségi állapotodra irányul, nem valamilyen tudást felmérő vizsga.
2022. nov. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

"Jogcím: felvételi vizsga ideértve a kompetenciatesztet is

Jogcímen belüli kategória: A hallgató felkészültségét, készségeit, általános műveltségét, motivációját, a kiválasztott szak iránti érdeklődését felmérő szóbeli vizsga a Semmelweis Egyetemen."

[link]


#3-4. Itt egyrészt nem erre gondol a kérdező, másrészt ilyen egészségügyi alkalmassági vizsgálat egyébként sincs a Semmelweisen, sem a felvételi, sem a beiratkozás során. A 2-es épphogy jól írja.

2022. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
látás, hallás nem volt sztem
2022. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es, miből gondolod, hogy a kérdező a Semmelweis Egyetemre gondolt? Én Szegedre járok orvosira, nálunk több mint 5 éve minden év elején elvégzik azokat a vizsgálatokat, amiket leírtam a válaszomban, 2-es voltam.
2022. nov. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#6. Jogos, ezt valóban benéztem, tényleg nem csak a SOTE-re vonatkozhat a kérdés.
2022. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt a kérdező alkalmassági vizsgÁLATról érdeklődött, nem vizsgáról. Nem ugyanaz.
2022. nov. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8. Ott szerintem ő fogalmazott rosszul, hiszen így folytatja:

"Mikre kérdeznek rá? Mi számít buktatónak?"


Ebből úgy gondolom, már kiderül, hogy a vizsgára gondolt, ott lehetnek "jó" és "rossz" válaszok, nem pedig egy vérnyomásmérésen.

2022. nov. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Olyasmire gondoltam, hogy pl. ha skizofrén vagy, az kizáró ok, és nem lehetsz orvos. Nem tudom hogy ezt kérdezik-e, de ilyenekre gondoltam, hogy mik azok ami alapján megbuksz az egészségügyi vizsgálaton.
2022. nov. 8. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!