Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Demonstrátor az egyetemen...

Demonstrátor az egyetemen tarthat órákat is, vagy csak segédkezhet egyéb feladatokban?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok jelenleg, mérnöki karra. Van 3 szakmám, dolgoztam is bennük, így némi tapasztalatom van. Hallottam róla, hogy demonstrátori feladatokat diploma nélküli emberek is elláthatnak. A kérdésem az lenne, hogy a demonstrátor órát is tarthat? Nyilván nem előadást, de valami kisebb jelentőségű tárgyat megtarthat gyakorlatként például? Köszi a választ.

2022. nov. 16. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A demonsztrátort ott is hallgatók közül választják ki, nem? Akkor érthető, hogy diploma nélkül is lehet valaki demonstrátor.


Nem hallottam nagyon olyanról, hogy valaki demonstrátorként órát tartott volna, de olyat igen, hogy jobb képességű hallgató egyébként egy-egy megtartson az oktató jóváhagyásával.

2022. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én tartottam így matek gyakorlatot.
2022. nov. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

És elég sok ismerősöm szintén vagy gyakorlatot vagy labort.


Ja és ezt BSc alatt.

2022. nov. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez gondolom függ az egyetemtől is, meg valószínűleg azon belül a kartól, esetleg még a tanszéktől is.

Nálunk pl. tartottak órát demonstrátorok, vagy úgy, hogy 1-1 alkalommal helyettesítették az oktatót (akár előadáson is), vagy úgy, hogy párban vittek egy gyakorlatot egy phd hallgatóval, és felesben tartották az órákat.

2022. nov. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En demonstatorkodtam több éven keresztül is, és sokszor volt hogy gyakorlatot én tartottam egyedül kisebb létszámú csoportoknak persze, mert a gyakveznek dolga volt, vagy rám bízta, stb. (Biofizika, sote)
márc. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!