Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Joggal, bűnüggyel kapcsolatos...

Joggal, bűnüggyel kapcsolatos szakok, amik külföldön is számítanak?

Figyelt kérdés
Van már egy diplomám, de rájöttem végre, hogy ami mindig is igazán érdekelt, az a bűnügy, illetve a jog. Ügyvéd nem nagyon szeretnék lenni, bár az sincs kizárva. Sokáig rendőr szerettem volna lenni, de nem nagyon szeretnék egy ilyen rendszert szolgálni, valamint komolyabb diploma érdekelne. Ehhez hozzátartozik az is, hogy mindenképp külföldön képzelem el az életemet és nem tudom mire mennék egy magyar jogi diplomával, hiszen minden országban más a törvény. Ti milyen szakot választanátok a helyemben? Nyilván nem ez alapján fogok dönteni végül, csak véleményekre vagyok kíváncsi.
2022. nov. 19. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok járatos nagyon benne, de talán kriminálpszichológus?
2022. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jogra semmi értelme nincs menni, alig 1% tud kimenni a joggal külföldre, mivel értelemszerűen a magyar jog Magyarországon releváns. Nemzetközi vállalatok keretében elképzelhető külföldi munka, de azok inkább a polgári joghoz kötődnek (szerződések, stb.), nem a büntetőjoghoz. A krimonológia, kriminológia jellegű mesterképzések lehetnek neked valóak, de fogalmam sincs mivel milyen elhelyezkedés lehetőségek vannak. A legjobb lenne külföldön kitanulni egy szakot, mert amit ott kitanulsz, azt biztosan el is fogadják, egyúttal már van egy helyismereted is, és sokkal jobban tudsz állás után is nézni később. Sok esetben egyetemi szakoknál honosíttatni kell diplomát, ami nem csupán egy pénzösszeg, hanem le kell vizsgázni egy kinti egyetem kinti anyagából, az adott nyelven.
2022. nov. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!