Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nyúzzák az általános...

Miért nyúzzák az általános iskolás diákokat olyan mértékű tananyaggal, amire jóllehet soha az életben nem lesz szüksége?

Figyelt kérdés

2022. nov. 26. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem véletlenül van ott az általános jelző az általános iskola nevében. Mindenki kap egy általános tudást, egy alap műveltséget, így egyrészt mindenki eldöntheti milyen irányban orientálódik, másrészt meg egy gyerek 7-8 évesen (vagy akár 14 évesen) még nem biztos hogy tudja hogy 10-20 év múlva hol lesz, mit fog dolgozni.
2022. nov. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Mert az oktatási rendszer és a NAT egy kalap fos.


Persze nagyon sok mindent tanulnak ami hasznos de ezek mellett magas az aránya azoknak is amit nem értesz minek kell egy általános iskolás gyermeknek tudnia. Én mikor elkerültem gimnáziumba az első dolog amit észrevettem, hogy nem vagyok annyira leterhelve mint általános iskolában. Pedig ez már nem most volt szóval jó hosszú ideje probléma ez.

2022. nov. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Viktor királyt kell megkérdezni róla, még ha most játssza is a süketet. Rég nem a tanár dönt arról, hogy mit és hogyan tanít.
2022. nov. 27. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

A NATban van meghatározva, hogy mit is kell tanítani az iskolában.


Halkan jegyzem meg hogy az általános iskolai tananyag nem szabad hogy kihívást jelentsen egy értelmes gyereknek. Az iskolában nem csak azt kell tanítani ami az életben kell.

2022. nov. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 NTBS ***** válasza:
65%
Nem hiszem, hogy mostanában láttál általános iskolai könyvet. Pl. Természettudomány leckék 2 oldal. Kb. 3/4 oldal képpel. Egy leckét én lassan olvasva 5 perc alatt elolvasom. A többi tárgyból hasonló a helyzet.
2022. nov. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Én se értem. Teljesen felesleges mélységben van biológia, kémia, fizika, földrajz. Közben meg lebutított gyógymatek van, amire meg igazán szükség lenne majd felnőttkorban (statisztika, filozófiai logika, társadalomismeret, közgazdaságt), az meg nulla. A művtörit is teljesen lebutították, kulturálatlan bunkók az emberek.
2022. nov. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
#6 Mondjuk a műv törinél sokkal hasznosabb a természettudomány.
2022. nov. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
7. Na ne mondd. Feltételezve, hogy nem vagy kémikus, mondd csak: mi a KAl(SO4)2·12H2O hétköznapi neve, hol bányásszák Magyarországon és mire használható? Anélkül, hogy utánanéznél.
2022. nov. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
És ha már itt tartunk. Hogyan állítható elő a 2[KCr(SO4)2.12H2O] és mire kell vigyázni közben? Írd fel a kémiai reakciót!
2022. nov. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

#8 #9 Nem kell ilyen sarkallatos példákkal ferdíteni mert én is tudnék olyat kérdezni általános iskolai töriből, hogy csak pislognál és mégis meg kellett tanulni.


A természettudományok azért hasznosabbak mert a gyermekek megtanulják, hogy hogyan keletkezett az élet. Itt érti meg, hogy mi az evolúció, itt érti meg, hogy az egész apró molekulákból indult ki. Továbbá megérti a körülötte lévő élővilágot és azt, hogy miért olyan fontos óvni és megőrizni a környezetet. Megérti, hogy a fizika törvényei mindenre érvényesek és súlyos következményei lehetnek ha valaki nem veszi figyelembe azokat és megérti azt is, hogy különböző anyagok milyen hatással vannak a szervezetre.


Én ezeket sokkal értékesebbnek tartom mint az ókori hellász kialakulásáról meg a perzsa hadjáratokról tanulni ami csak arra jó, hogy elcsessz az életedből egy csomó időd azért, hogy utána elfelejtsd. Arról nem is beszélve, hogy az erősen vallásos tanár meg azt tömi a fejükbe, hogy Isten teremtette a világot aztán szegény meg nem érti, hogy most mi is az igazság amikor a biológia tanár teljesen mást magyarázott erről.

2022. nov. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!