Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok, tanulási módszer?

Orvosisok, tanulási módszer?

Figyelt kérdés
Milyen technikával tudjátok ezt a sokmindent megtanulni? Hogy marad idő mindenre?

2022. nov. 30. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mostanában végeztem az orvosin, de az én módszerem alapvetően az volt, hogy háromszor mentem végig az anyagon. Elsőre FIGYELMESEN elolvastam (a főbb pontokra és összefüggésekre fókuszálva), és aláhúztam a lényeget. Másodszorra próbáltam minél többet megjegyezni az anyagból, harmadszorra pedig kijegyzeteltem azt, ami még mindig újnak hatott (ez jellemzően nem volt már nagyon sok, ha elég figyelmesen dolgoztam előtte). Azt tudom mondani, hogy az egésznek az alapja a rendszeresség. Az orvosin nem nagyon van olyan anyag, amit kihívás lenne megérteni, a kihívás sokkal inkább a mennyiség miatt van. Ha az ember nem kampányszerűen próbál tanulni, hanem rendszeresen, akkor hamar belejön, és marad idő sok más dologra is.
2022. nov. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én még csak elsőéves vagyok, de úgy érzem ha valamit megtanulok nagyon hamar elméletem. Ugye az a baj, hogy sokfélét kell tanulni és van egy tárgy pl. kémia amire tanulok, aznap teljesen jó, de másnapra elfelejtem és akkor már fizikából kell készülnöm, aztán a gyakok, zh-k. Nekem leginkább a megosztottsággal van a bajom.
2022. nov. 30. 13:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
jó jegyzet nagyon sokat segíthet
2022. nov. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen érthető. Elsőéves vagy, és belecsöppentél egy teljesen másik univerzumba. Még ha úgy is érzed, hogy "elfelejtesz mindent", ez nem így van. Maradj kitartó és rendszeres a tanulásban, hidd el, nagyon hamar bele fogsz rázódni. Nem az egyetem lesz könnyebb, te leszel egyre hatékonyabb. Fel a fejjel!
2022. nov. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. nov. 30. 20:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amik nekem eddig beváltak ( ötödéves vagyok):

-idő beosztása( ha jól osztod be , akkor lesz időt pihenésre , barátokra, családra is)

-tananyag felosztása( mikor és mennyit )

-ismétlés( minél többször próbálok valamit elővenni , hagyok időt a leülepedésre)

-kitartás ( az elején nagyon rossz, utána már hozzá lehet szokni a mennyiséghez)

2022. dec. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőként csinálok magamnak egy órarendet, ahol beosztom, hogy nagyjából melyik héten hol kellene tartanom. Régen minden napra kitűztem magamnak egy anyagot, amit megtanulok, de ennek nyilván semmi értelme nincs. Elég csak körvonalazni, hogy kb. az adott hétre melyik anyagot illene már beseggelni.


Maga a tanulási folyamat így zajlik:

Elsőként meghatározom a mennyiséget (pl. 20 oldalt egy napra) és ahhoz ragaszkodom. Majd átolvasom/értelmezem, ha van elég időd, a jegyzetelés nagyon sokat segíthet ebben. Utána memorizálom, és végül leírok mindent, amit megtanultam. Eztuán általában megpihenek, majd leellenőrzöm a leírtakat és azokra a részekre, amik hiányosak jobban ráfekszem.

Biztos, ami biztos alapon megismétlem az egész folyamatot másnap vagy az adott héten, hogy rögzüljön. Nekem a magolásnál sajnos csak a rövidtávú memóriám működik, ezért mindent logikai alapon próbálok megközelíteni, amit meg nem lehet, az csak a szerencsén és az isteneken múlik.

2022. dec. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"az a baj, hogy sokfélét kell tanulni és van egy tárgy pl. kémia amire tanulok, aznap teljesen jó, de másnapra elfelejtem és akkor már fizikából kell készülnöm, aztán a gyakok, zh-k. Nekem leginkább a megosztottsággal van a bajom."


Erre csak azt tanácsolnám, hogy tanulás után ismételj. Ha egyszer sikerült megérteni, akkor sokkal gyorsabban fog majd menni az újratanulás. Nyisd ki a word dokut és írj le mindent, amire emlékszel kulcsszavakban. Amit kihagytál, arra az ismétlésnél feküdj rá jobban. Egy kis idő után rááll az agyad és megtanulod szűrni az információkat, vagyis hogy mi megy nehezebben. Nekem pl. mindig az apróbetűs részekkel gyűlik meg a bajom, pedig az is hozzátartozik az egészhez és segíti a megértést.

2022. dec. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!