Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van egy 300-400 oldalas...

Martin..... kérdése:

Van egy 300-400 oldalas könyvem amibe benne van az egész szakmám. Hogyan tudnám ezt mind megtanulni? Nem kell gyors tanulási módszer csak szimplán hogyan tudom ezt úgy megtanulni hogy meg is jegyezzem?

Figyelt kérdés

2022. márc. 18. 02:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
El kell kezdeni elolvasni, esetleg kijegyzetelni... Egyszerűen foglalkozni kell vele.
2022. márc. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szakács tanuló vagyok... A könyvben szinte csak receptek vannak. Ezeket nem lehet kijegyzetelni mert az olyan mintha leirnam a konyvet
2022. márc. 18. 02:30
 3/11 A kérdező kommentje:
És az hogy elolvasni...nyilván olvastam már de az hogy elolvasok valamit nem fogom megjegyezni főleg ha több száz oldal
2022. márc. 18. 02:31
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha leülsz mondjuk beszélgetni egy gyógyszerésszel, akkor kellemetlen meglepetés fog érni.

Szóval még mindig ott tartunk, hogy foglalkozni kell vele. És ki kell jegyzetelni. Idővel rá fogsz jönni, hogy vannak benne szabályszerűségek, struktúrák, melyeket ha megérted, akkor egyrészt sokkal könnyebben fogod az egyes recepteket megtanulni, másrészt a szakma alapszabályait is megérted. Ez a tanulási folyamat része. Egy szakma elsajátításának vannak fokozatai. A kezdő szinttől fokozatosan lehet egyre magasabbra jutni, lehetsz szakértő, mester, nagymester (vagy ahogyan az adott szakterület nevezi az egyes szinteket). És nincs királyi út a tudás megszerzéséhez, ez sajnos csak rengeteg gyakorlással megy (persze vannak kivételes képességű tehetségek mindenhol, de azt nem lehet tanulni).

2022. márc. 18. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok szakács, de az idők során így is feltűnt, hogy a legtöbb ezzel valamelyik alapreceptre épül rá. Pl. rengeteg leves úgy kezdődik, hogy alaplé... Sütemények tésztája ugyanez, nincs nagy variáció az alapban. A mennyiségek esetleg mások, de az összetevők nem.
2022. márc. 18. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Végig fözöd a recepteket!
2022. márc. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"Ezeket nem lehet kijegyzetelni mert az olyan mintha leirnam a konyvet"

Nem olyan egészen, és ettől tanulja meg az ember. Ez egy évszázados technika, de te persze, aki kérdezni jöttél, nyilván jobban tudod. :D

2022. márc. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Pffff... Fogalmam sincs. Én ehhez mnemotechnikát használnék.

A legjobb talán a memória palota. https://www.youtube.com/watch?v=8OIJZiW7U18

Dominic o Brien Memóriafejlesztés című könyvét ajánlom.

2022. márc. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%
#8 nem memorizálni kell, hanem egy szakmát megtanulni, nagyon nem mindegy!
2022. márc. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8-as: ez a videó nem mond semmit, csak valaki fecseg egész idö alatt arról, hogy ö milyen szuper.
2022. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!