Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A MÁV és a BKK elfogadja a...

A MÁV és a BKK elfogadja a külföldi digitális diákigazolványt a kedvezmények igénybevételére?

Figyelt kérdés
Hollandiában járok egyetemre és idén már nem kaptunk kártyát, hanem helyette az egyetem hivatalos appjában van egy diákigazolvány fül. Van bárkinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Kötelesek elfogadni? A MÁV szabályzatában nem találtam semmi konkrétumot.
2022. dec. 3. 11:00
 1/4 anonim válasza:
Elvileg, ÉN úgy tudom, hogy ki kell váltanod a nemzetközit. ISIC student card néven keress rá!
2022. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Önmagában a külföldi diákkal nincs bajuk, mert eddig is azzal utaztam. De ironikus is lenne, ha az ISIC lenne a megoldás, mert az is digitális Hollandiában. :D
2022. dec. 3. 11:54
 3/4 anonim ***** válasza:
De Magyarországon kell megcsináltatnod...
2022. dec. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld magad beleképzelni abba a helyzetbe, hogy mutogatod a kallernek a telefonod, hogy márpedig te a Van Melle Boeven egyetem hallgatója vagy... igazából két lehetőség van:

- nem akar sok papírmunkát, úgyhogy rálegyint

- azt mondja, hogy ehhez ő nem elég, úgyhogy inkább megpótdíjaz, aztán meccseld le az igazgatósággal


Szerintem nem reális elvárás egy külföldi (ebben az esetben magyar) jegyvizsgálóval szemben, hogy tudja, Hollandiában elektronikus az igazolás és hogy felismerje, milyen appokon milyen formában érvényes az (ékes holland vagy angol nyelven). Valószínűleg nem te vagy az első, akinek külföldön igazolnia kéne a hallgatói jogviszonyát, úgyhogy szerintem keresd fel az egyetemed megfelelő szervezeti egységét és kérj egy olyan "fizikai" igazolást, amit külföldön is elfogadnak!

2022. dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!