Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves Olvasó! Hogy működik a...

Kedves Olvasó! Hogy működik a magántanulás? (légyszi minnél többen írjatok, bővebben lent)

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok,idén kezdtem egy viszonylag jó gimit,ami 5 éves és kéttannyelvű oktatás van.Viszont szeretnék magántanuló lenni több okból is:pánikbeteg vagyok,szabályosan rettegek a velem egykorúaktóláltalánosban 8 évig én voltam a kiközösített és most megint én lettem.Pszichésen annyira zavaró,nekem már bőven elég volt nyolc évig.Hogy van a magántanulás?El lehet vele érni olyan szintet,hogy emeltszintű érettségit tegyek,egyetemen továbbtanulhassak és meglegyen angolból a felsőfokú nyelvizsgám?

Az ennyi idősek nagy része olyan komolytalan,kiröhögik az embert a háta mögött és szemtől szembe is st..a magántanulással az lenne a célom,hogy ne kelljen velük találkoznom,de jó eredményt érjek el,viszont matekból elég sík vagyok.

A válaszokat előre is köszi.


2010. szept. 30. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem ilyen indokkal nem fogják megadni a magántanulói státuszt :S Nálunk azt csak élsportolóknak, terheseknek adták meg. Én azt tanácsolnám, próbálj eljárni pszichológushoz, hátha segítene. Egyetemen amúgy is ugyan ilyenek az emberek, szóval nem tudod megúszni. Próbálj rájuk nem figyelni, vagy egy-két emberrel összebarátkozni, úgy sokkal tűrhetőbb az egész.
2010. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A problémák elől nem elmenekülni kell, hanem megoldani. Nem megoldás a távolmaradás, az iskolának az egyik fontos funkciója a szociális helyzetekben való helytállás, együttműködés megtanulása. Járj pszichológushoz, esetleg egy jó pszichiáterhez, a felnőtt életedben se tudsz elmenekülni. Ha keresel barátokat, találsz. Ne abból indulj ki, hogy az emberek rosszak, az elsősök 99%-a nagyon jól megvan az osztályával vagy legalább annak egy részével, nem kell, hogy te legyél az 1%.
2010. szept. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,de írjatok még légyszi
2010. szept. 30. 20:23
 4/6 A kérdező kommentje:

CSAK 2-3 HÓNAPOS IDEIGLENES MAGÁNTANULÁST SZERETNÉK KÉRNI,ARRA AZ IDŐRE,AMÍG ORVOS SEGÍTSÉGÉVEL KI NEM GYÓGYULOK.SZERINTETK JÓ,HA APA HÉTFŐN BESZÉL AZ IGAZGATÓVAL,MERT ÁLLÍTÓLAG Ő DÖNTI EL.LEVELET IS KELL ÍRNIA,AMELYBEN KÉRVÉNYEZI?AZ OFŐVEL IS BESZÉLJEN?3-4 NAP ALATT EZ MEGVAN,CSAK MERT ÉN MÁR NEM BÍROK VISSZAMENNI ABBA AZ OSZTÁLYBA.(TÖMEGFÓBIA,PÁNIK,DEPRESSZIÓ)


ELŐRE IS KÖSZI ANNAK,AKI VÁLASZOL.

2010. okt. 3. 01:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Hááát ezt én is nagyon utálom de ki kell bírni.Képzeld el hogy az angolt meg a matekot hogyan fogod megérteni...

különben már nekem is megfordult a fejembe de hát az én szüleim... hallani se akarank róla

2010. okt. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor menj át egy másik osztályba vagy iskolába tiszta lappal és nyitott szívvel, a fóbiák kezelésébe beletartozik, hogy az ember kiteszi magát az adott félelmet keltő dolognak, attól edződik meg.
2010. okt. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!