Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Adhatok magánórákat osztályomb...

Adhatok magánórákat osztályomban lévő gyermeknek?

Figyelt kérdés
Általános iskolás tanító vagyok és nemrég az egyik szülő megkért, hogyha lehetséges, adjak a gyermeknek magánórákat. Azt mondtam, hogy átgondolom, mivel szerintem nem igazán lehetne, de az igazgatót megkérdezni erről szerintem felesleges kör. Még sosem voltam ilyen helyzetben, pályakezdő vagyok. Vannak magántanítványaim, de nem az osztályból. Tanítók, tanárok, ti hogy vélekedtek erről?

2022. dec. 5. 19:39
A kérdező szavazást indított:
Lehet magánórákat tartani osztályon belül is.
Nem lehet magánórákat tartani osztályon belül.
13 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem etikus.
2022. dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Az iskolát nem károsítod vele semmilyen szinten, nekik semleges.

A gyereknek pozitív, hiszen az osztályban is te tanítasz, tudod mi az elvárás, ismer is, könnyebb megtalálni a hangot.

A szülőnek is pozitív, mert bízik benned, tudja, hogy a gyereke jó kezekben van.

A gond akkor lép fel, amikor a gyerek képességei vagy szorgalma miatt nem halad annyira előre, és neked az osztályban annak ellenére, hogy hozzád jár, rosszabb jegyet kell adnod, mert nem tanulta meg. Ez kínos.

2022. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Világos, hogy nem adhatsz, ez összeférhetetlen azzal, hogy tanítod őket. Amit a 2. írt, egyszerűen elfogadhatatlan, nem is tudom, hogy írhat le ilyen ostobaságot. Neked pedig kellene annyi erkölcsi tartásodnak lenni, hogy nem vállalod. Pályakezdőként is! Jobb,ha elfelejted ezt a felkérést. Ezt tanárként tanácsolom nyomatékosan.
2022. dec. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

:O hú, de komolyan veszi itt magát valaki :DDDD

Nem érettségiztető tanár, vagy egyetemi felkészítő tanár, aki aztán dönt a felvételijéről, ég áldjon meg, általános iskola! :DDDD

2022. dec. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
4, általános iskolában sem lehet. Egy gimnáziumban meg megérti a többi diák, de általánosban sokat kapna miatta a gyerek.
2022. dec. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
4. Lehet ezen viccelődni, de a tisztességes munkavégzésbe nem fér bele és kizárt, hogy az iskola vezetése megengedje. Azok a szülők,akik a magán órákat nem tudnák megfizetni, joggal háborodnának fel az eljáráson.
2022. dec. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem viccelődök, nevetségesnek tartom. Iszonyatosan sokan jártunk matekra, kémiára, felvételi előtt is magánórákra, saját tanárainkhoz. Beszélgettünk velük szünetekben, náluk voltunk hétvégén, stb. Nem tudom, mi ez a baromi nagy félelem, meg ejj,de tisztességes hozzáállás, de irreálisnak tartom, hogy itt játsszátok ezt a komolyságot. :D A világ nem ilyen.
2022. dec. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7.Nincs semmiféle félelem, egyszerűen tisztességtelen és megkérdőjelezi a gyerek objektív értékelését.
2022. dec. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
7, tanítsa meg órán, korrepetáláson, fakton, munkaidőben. Ne pénzért.
2022. dec. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem!


"az igazgatót megkérdezni erről szerintem felesleges kör"

Nem felesleges. Kezdőként nyugodtan kérdezd csak meg őt, hogy elmagyarázza, hogy ne csak egy ilyen fórum alapján kelljen döntened. De az lesz a válasza, hogy ilyet nem lehet, hiszen magántanárként az lesz az érdeked, hogy minél több magánórát vegyenek tőled a szülei, és ez a szempont (akár csak tudat alatt) be fog zavarni akkor, amikor az iskolai órán tanítod őt: mondjuk nem ért valamit, és te ahelyett, hogy ott, helyben, ingyen elmagyaráznád neki rendesen, teljes erőbedobással, mint bármelyik másik gyereknek, csak félig-meddig adsz majd magyarázatot, mert benned lesz, hogy neki délután is ráér elmagyarázni, sőt, jobban meg is éri, mert a délutáni magyarázatért pénzt is kapsz, a délelőtti munkádat meg nem fizetik meg a szülei - tehát az órán direkt kiszúrsz majd azzal, aki magántanítvány is: kiszúrsz vele cserébe azért, hogy fizetnek a szülei?... Na szóval ezt nem lehet.

2022. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!