Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha gyűlölök magolni, inkább...

Ha gyűlölök magolni, inkább megérteni kívánom a tananyagot, akkor milyen beállítottságú lehetek inkább?

Figyelt kérdés
Már van érettségim, de továbbtanulnék, azonban fogalmam sincs, hogy milyen irányba kéne mennem.
2022. dec. 5. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Erre nehéz választ adni mert szinte minden szakon az a lényeg, hogy megértsd a szakma elméleti részét és ne bemagold.


Számomra a természettudományok fekszenek jobban így én abban tudok érvényesülni, egy humán szakon (pl. Jog) csak magolni tudnék és szinte fix, hogy nem is tudnám elvégezni.


Ezt neked kell tudni, hogy milyen beállítottságú vagy és mikből voltál jobb suliban. A cél nyilván mindenhol azt, hogy megértsd amit tanulsz mert csak így leszel kiváló szakember.

2022. dec. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én fizikan vagyok es kb soha nem kell magolnom. Nem is tudnek.
2022. dec. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen reál.

Én kémián vagyok, én sem magolom max az olyan definíciót amiket egyszerűen nem értek, aztán a több definíció utan rájövök, hogy jaaaaa ezt akarta mondani.

2022. dec. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xp ali ***** válasza:
Reál, de ott is kell magolni az 1etemen. Gyakorold, nehéz, de szükséges skill. Pl Quantumból meg pl. atomfizből, de elelktrodinamikából is be kellett magolni 1 csomó mindent, azt nem lehet csak úgy levezetni.Vagy ásványtanból meg kőzettanból az ásványokat képlettel, kőzeteket összetétellel, felismerni. Vagy szerveskémiából a sok hülye szerves vegyület. Azt sem lehet levezetni, bár tényleg kell hozzá logika is, akkor kevésbé qva nehéz bemagolni. De matekon is a tételeket be kell magolni, mert a tétel kimondása 2-es, bizonyítással lehet akár 5öst kapni.
2022. dec. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4.


Nem magolni kell, hanem eleget gyakorolni, vagy megérteni a dolgot. Például matekon sem bemagolsz egy bizonyítást, hanem érted a bizonyítás lépéseit, érted az anyagot így magadtól is be tudod bizonyítani. Így ha kapsz egy olyan tételt, amit mondjuk órán nem bizonyítottatok, azt is be tudod bizonyítani, ha nem bemagoltad az anyagot hanem megértetted.


Fizikánál kvantum és elektrodinamika ugyanez. Bemagolhatod a schroedinger egyenletet, de azzal nem fogod megérteni, és csak nagyobb eséllyel rontod el a felírását, ha csak bemagoltad a különböző tagokat de nem érted. Ehelyett sok feladatot kell megoldani, és ezzel a kezedben lesz az egyenlet, és kb reflexből fel tudod írni

2022. dec. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!