Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magántanárok mi alapján...

A magántanárok mi alapján határozzák meg az óradíjukat; a pénz vagy a másoknak segítés motiválja őket?

Figyelt kérdés
Valamint miért van az, hogy rengeteg ember, akinek nincs tanári képesítése hírdeti magát különféle tantárgyakból, a magántanár kereső oldalakon?
2010. szept. 30. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
A képesítés nélküliek, általában pénzszűkében lévő egyetemisták, egy képesítéssel rendelkező magántanár, jóval több pénzt kér egy óráért. A képesítés nélküliek 1-2 ezer forintba vannak általában.
2010. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan a pénzért, ez munka. Szociálisan érzékenyek máshol segítenek ingyen.
2010. szept. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gond az, hogy az utóbbi kommentelőnek baromira igaza van. A legtöbb magántanár csak a pénzért tanít, nem azért, mert jóleső érzéssel tölti el, ha valaki másnak átadhatja a tudását. De ettől függetlenül az alapján is meghatározzák, hogy mások mennyiért tanítanak. Gondolom, ha valaki magántanárként szeretne tanítani, utánanéz az interneten, meg egyéb hirdetési helyeken, hogy az adott tantárgyat (vagy a tantárgytól függetlenül, csak úgy általában) mennyiért tanítja más magántanár, és ő is ahhoz fogja igazítani a saját óradíját. Szerintem. Valószínűleg, ha nincs képesítése, ahogy az első kommentelő is írta, akkor olcsóbban fog tanítani,mintha van képesítése. Egy gimnáziumi, vagy szakközépiskolai szaktanár valószínűleg magánórában 2-3ezer forintot is elkérhet, egy képesítés nélküli magántanár már olyan 1-1.5 ezer forinttól is hajlandó tanítani. Legalábbis nekem ez az észrevételem. Szóval most leírtam ugyanazt, amit az előző két kommentelő,csak egyben, és kibővítetten... :D :)
2010. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A gond az, hogy egyesek nem látják be, hogy ez is egy munka. Ő ezzel keresi a kenyerét. A suliban lévő tanár is segíteni akar neked, de ha nem fizetne neki érte egy fityinget se állam bácsi, szerinted hobbiból ott gürcölne egész nap? Nem azt mondom, hogy nincsenek pénzéhes magántanárok, vagy nem képesek néha horribilis összegeket elkérni egy-egy óráért, de ez az egész nem ilyen fekete-fehér.
2010. okt. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintetek miért dolgoznak általában az emberek? Mert pénzt akarnak keresni (amiből utána fenn tudja tartani magát, a családját, esetleg a kényelmét is szolgálja), vagy azért, hogy a köznek jó tegyen?

A kukás talán azért viszi el hétről hétre a szemetet, hogy nekem ne legyen szemetes a portám? Hát nem!!!

Nagyon fiatal még az, aki azt mondja, hogy ő nem a pénzért akar dolgozni. Egy idő múlva rá fog jönni, hogy őt se segíti ki senki, ajánlatos keresnie is, nem csak dolgozni.

Persze a tanárok között is lehet különbség. Ki mit végez el a pénzéért. Viszont szerintem legtöbbször arról van szó, hogy a diák éppen azzal a tanárral nem találja meg a közös hangot. Ez kellemetlen a közintézményekben, de egyéltalán nem kell fenntartani a kapcsolatot, ha magántanárról van szó!

2011. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!