Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magántanárok miért hiszik...

A magántanárok miért hiszik azt, hogy a diákoknak a bőre alatt is pénz van?

Figyelt kérdés
A magántanárok úgy élnek luxuskörülmények között, hogy diákok és a szüleik nyögik a magas óradíjukat. Lehetséges, hogy lemondásokat is kell vállalniuk ezért a diákoknak, a magántanár meg úszik a pénzben. Ja és nem mintha a magántanár megszakadna a munkában. Felelőssége szinte nulla.
2011. jún. 13. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Most azon problémázol, hogy tömöd egy magántanár zsebét, aki jól él ezért? Most tulajdonképpen magadat hülyézed le?

Az árakat a piac diktálja. Amíg vannak akik kifizetik ezeket az óradíjakat, miért is "csökkentenék"

Kicsit megáll az ember esze, hogy ilyenen háborognak...

2011. jún. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére csak rövid ideig szorultam rá magántanárra.
2011. jún. 13. 12:02
 3/13 anonim ***** válasza:
A legtöbb tanár nem csak magántanár. A tanári fizetés igen alacsony, és rengeteg időt elvesz az órára való készülés stb. Nem kell olyan magántanárt választani aki iszonyú sokat elkér, ha nem bírod kifizetni. Diáktanítók is vannak, ők 1000-2000ért tanítanak óránként. Ja, és minden tanárnak nagy felelőssége van. Nem csak a tanított anyag miatt, hanem nevelési szempontból is.
2011. jún. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Te most arra vagy irigy, hogy TANÁRKÉNT jól keres?

Azt mondod te is rászorultál... hát akkor csak igénybe vetted a szolgáltatását, miért fáj az neked, ha ő ezért pénzt kér? Egyébként meg mit nevezünk luxuskörülményeknek... szerintem tanári fizetésből olyat igen nehéz csinálni.

2011. jún. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én azért nem tartom fair-nek, mert sok tanár az iskolában rosszul tanít, de ha elmész hozzá plusz pénzért, külön, akkor baromi jól megtanít mindenre. Jó, neki így éri meg, de akkor is hihetetlen, hogy egy jóhírű, 'elit' gimibe jártam, és anélkül lehetetlen volt lenyelvvizsgázni, hogy legalább pár órát ne vettél volna pluszban valakitől. Egyik nálunk dolgozó nyelvtanárnő kb 3 osztályt vitt németből, szóval nem volt neki túl sok meló, emellett minden délután 3-4 diákot korrepetált, 1,5óráért 4500ft-t kért. Ez kb heti 67500ft pluszba, ami szerintem nem rossz pénz:P Amúgy itt is meg lehet találni az olcsóbb, ám ugyanúgy hozzáértő tanárokat, én nyelvből nyelvsuliba jártam magánórára, 60perc/2000ft, matekból egy másik suli tanárnőjéhez, 60perc/1000ft.
2011. jún. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

azért tűnik úgy, hogy jobban tanít, mert csak egyedül vagy nála. könnyebb neki is, neked is. Nem kell fegyelmezni, csak egy gyerek kérdéseire kell válaszolni, gyorsabb a házi feladat ellenőrzés stb stb

a kérdésre válaszolva:

szerintem közel sem élnek luxus körülmények között. nem védem a tanárokat - sztem a 95% egyáltalán nem szakad meg annyira a munkában mint ah azt ők állítják - de ha nekik megvan a szaktudásuk, akkor annyit kér azért, amennyit nem szégyell.

2011. jún. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Úgy kell tanulnod, hogy ne legyen szükséged magántanárra. Akkor nem kell azzal foglalkozni, hogy ki mennyit kér.

Egyébként én elég sok tanárt ismerek, de egyet sem, aki luxuskörülmények között élne.

2011. jún. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor téged tényleg lehúztak! Én amikor angoltanárhoz jártam,ő 1500-at kért 45 percért, , 1 óráért (60 min) 2000-et (vidéken élek), és elsőre sikerült a nyelvvizsgám. Egyébként 30 gyerekkel nehezebb haladni egy órán, mint eggyel.
2011. jún. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nehezebb, ez oké. De alapórán nem magyarázott semmit, kihagyott amúgy fontos dolgokat, nem tudni milyen alapon. Ezt nem lehet erre fogni szerintem:) Mindegy, szerencsére már magam mögött hagytam a gimis éveket:)
2011. jún. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja és jó tanár, alig tudtam nála időpontot egyeztetni, csak protekcióm volt.
2011. jún. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!