Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek javulni fog pár...

Szerintetek javulni fog pár év múlva a tanárok helyzete?

Figyelt kérdés
Helló! Azon gondolkodom, hogy mondjuk 2030-ra mi fog változni a tanárok fizetését illetően. Ha egy ideig kezelhetetlen a helyzet, egyszercsak muszáj lesz javulnia, nem? Megérné most tanárnak menni ebben a reménységben?

2022. dec. 15. 07:07
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Én két lehetőséget láttok.

Az egyik, hogy javúlni fognak a dolgok. A másik pedig, hogy annyi lesz az országnak és nem csak a tanárok lesznek gondban, Viktorék meg elmennek nyaralni valahova életük végéig a lopot pénzből boldogan.

2022. dec. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem fog javulni semmit.
2022. dec. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Rendszerváltás nélkül nem. Nem célközönség nekik.
2022. dec. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

A tanárokat eddig minden kormány le se nézte. Ironikus módon még a Kádár-rendszer volt hozzájuk a legkegyesebb, mert csak a többi nem-munkással együtt sajnálták le őket, pont annyit kerestek, mint egy mérnök, gazdász, satöbbi. Aztán 89 után a mérnök végre kezdett többet keresni, mint a segédmunkás, a tanár meg elkezdett a mérnöktől lemaradni. Ez a tendencia folytatódott 30 éven át. Én nagy tanárbarát vagyok, annyira hogy az egyiket még feleségül is vettem ötven éve, de azt nagyon rühellem, hogy ezt a felgyülemlett 30 éves adósságot most Orbánnak tulajdonítják. Nem is tud, és persze nem is akar (pont, mint elődei Antallon és Hornon át bárkiig) radikálisan változtatni a helyzeten, hiszen nagyjából 150 %-os emelés kéne, és utána a folyamatos szintentartás. Szerintem az lenne a jogos, ha a rendszerváltás utáni összes illetékes miniszter házára/sírkövére is dobálnák az ürüléket.

A sztrájkjogban viszont marhára nem értek velük egyet, én sem sztrájkolhattam soha, ha például a villamosenergia-rendszer egyik üzemirányítója voltam (nem voltam, de a példa jó). Pontosabban úgy sztrájkolhattam volna, hogy a tervszerű munkák irányítását megtagadhattam volna, ami a maximális nevetség tárgya. A tanár pont olyan fontos alapszolgáltatást végez, a gyermekmegőrzést (mellesleg).


Az írek jutottak valamire tiltakozással, tán pont 20 éve, utána kéne nézni.


Ja, amit viszont 200 százalékosan ostoba és erkölcsileg védhetetlen dolognak tartok, az a gyerekek kivitele az utcára. Szerencsétlenek is tömegében olyan buták, hogy az összes híradáson mosolyognak, haver, hát ez jobb, mint egy osztálykirándulás. Ez nem mosolygási kérdés. Itt, ha az állam ellenség akarna lenni, már több gyereket eltemettek volna. Puha rendszerben ellenállni, és annak örülni, hogy én vagyok a jani, az rémisztően ostoba dolog. A szülők agya is megzápult már, hogy ezt engedték, sőt, támogatták.

2022. dec. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ennek a kormánynak az idejében ne fog javulni. Orbánnak alig titkolt célja egy tudatlan, és ezáltal könnyen megvezethető társadalom.
2022. dec. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Orbánnak alig titkolt célja egy tudatlan, és ezáltal könnyen megvezethető társadalom."

A pedagógusok megbecsülését tekintve a rendszerváltás óta mindegyik kormányfőnek ez volt a célja.

2022. dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez felmenti Orbánt?

Egyébként azért ő elég intenzíven tesz az ország lezüllesztéséért és mindezt nagyon is jól csinálja. Mint látszik már jó pár éve hatalmon van és még mindig támogatják ebben.

2022. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez felmenti Orbánt?

Nem, dehogy.

De ha nem érted az üzenetet, hogy egyik kormány alatt sem volt jobb az utóbbi 3 évben, és vélhetőleg ez így lesz továbbra is, hát leírtam még egyszer. Harmadszor már nem fogom. Tehát itt nem a Zorbán a lényeg, hanem az ostoba politikusok gyülekezete, nem ostoba meg még nem volt.

2022. dec. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ekkora gond sem volt. Ha az elmúlt 100 évben nem volt jobb sem jelenti azt, hogy nem lehet jobb. Néha el kell érni a gödör legeslegalját, hogy aztán elinduljanak a dolgok felfelé.


A politikusok pedig igen ostobák. De most éppen a fent említett van soron, most neki kellene a dolgokon javítani és a MOST nem javít is az ő felelőssége.

Az előzőt aki nem csinált semmit felelősségre vonhatjuk, de nem érünk el vele semmit már.

2022. dec. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!