Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik a jobb, az...

Szerintetek melyik a jobb, az orvos vagy a gyógyszerész? Javulni vagy romlani fog-e valamelyiknek a helyzete?

Figyelt kérdés

E két pálya között gondolkodom, először az orvosira gondoltam, csak ott ugye mostanában elég rossz állapotok vannak, én meg nem szeretnék kimenni külföldre, és családot is szeretnék (lány vagyok). Úgy értem, az orvosok a hálapénzt leszámítva, amit egy kezdő nem is kap, meg nem is szeretném elfogadni, elég rosszul keres.

A gyógyszerészet is érdekel valamennyire, ezért gondoltam arra. Azok most elég jól keresnek, szerintem a munkaidejük is emberibb, családot jobban lehet mellette vállalni.

Kérdésem, szerintetek érdemes-e orvosnak menni, változni fog-e a most siralmas helyzetük (a fiataloké), vagy válasszam a "könnyebb" megoldást, és menjek el gyógyszerésznek? (A félreértések elkerülése végett, nem tarom könnyűnek a gyógyszerészetet, dehogy az, és nagyon jó, hasznos munka, csak az orvosinál szerintem élhetőbb.)


2010. márc. 15. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyógyszerész. Én nem szeretem a vért meg a szenvedést látni.
2010. márc. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyógyszerész jó :)

Nálunk volt egy kémiatanár és ő mindenkienk ezt tanácsolta. Ő is azt mondta, amit te. Normálisabb fizetés meg ilyenek.

Orvosnak elég nagy elhivatottság kell most szerintem. Változtatniuk muszáj lenne, mert úgy húznak a kezdő orvosok külföldre, mint a vadlibák (állítólag, de nem tudok statisztikát felmutatni). Érted, ha nem lesz orvos azonnal megbecsülik jobban, csak ki tudja, hogy ez a pont mikor jön el.

2010. márc. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Nem tudom a gyógyszerész hány év. De ha családot szeretnél, akkor az is szempont, hogy az orvosiról 8 év alatt nem jössz ki. Akkor már 26 éves vagy, szakmai gyakorlat, állás keresés, valamennyit kell dolgozni, hogy kapj majd támogatást, amíg otthon vagy a babával. És amire eljutsz a családig, addigra leszel 28 minimum. Tudom, hogy akkor is lehet még bőven, de nekem olyan rosszul hangzik. L/18

2010. márc. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

2.- Teljesen igazad van, én ezek miatt is hajlok most a gyógyszerészet felé. Mert lehet ugyan, sőt valószínű, hogy javulni fog az orvosok helyzete, na de mikor? Ha 20 év múlva, azzal én már nem sokat érek - bár még dolgoznék benne bőven, de a fiatalságom odalenne.

És családot is szeretnék, szóval nehéz döntés. Bármennyire az az igazi álmom, hogy orvos legyek, azért a gyógyszerészettel is kibékülnék. :D

2010. márc. 16. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!