Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban vért fogok izzadni a...

Valóban vért fogok izzadni a későbbiekben mérnökin?

Figyelt kérdés
Járműmérnökire járok jelenleg, megtaláltam az utam, s úgy érzem, hogy jól megy, legalábbis a 3-as, 4-es ZH-kból ez jön le. Földrajz szakról váltottam, nem bírtam a rengeteg magolást, gyakorlatilag ki is buktam már az elején. Az energiát a mérnökibe is beleteszem, de ijesztgetnek, hogy ez is majd a magolásról fog szólni a későbbiekben. Valóban?
2022. dec. 19. 01:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik szak csak annyira szól a magolásról, amennyire az adott hallgató alkalmatlan arra, hogy megértse és megfelelő módon elsajátítsa az információt. Az magol, aki nem tud tanulni. Vagy azért, mert nincs affinitása a témához, vagy azért, mert hiányoznak a megfelelő eszközei vagy épp a türelme a megfelelő megértéshez és lényeglátáshoz.


Én is műszaki szakra mentem másodiknak (társadalomtudományi szakról) és bárki bármit mond, könnyebbnek érzem tanulni ezt, mint azt a fajta anyagot. Persze, ebbe is bele kellett tenni az időt, de sokkal jobban szerettem ezt a fajta anyagot tanulni, mint azt. Nekem gördülékenyebben ment, kevésbé éreztem nyűgösnek és engem aztán igazán fölösleges kioktatni abban, hogy mi lesz nehéz később, mert letoltam már egy alapszakot és most járok az msc végén műszaki területen. A másikat is tudtam tanulni, mindig szép jegyzeteim voltak, sosem magolta. , de éreztem, hogy kevésbé van ahhoz affinitásom, mint ehhez. Ott sokat kellett olvasni, hogy megragadjanak a kulcsfontosságú infók, sok kísérlet volt, sokféle elrendezés, amik mentén elméletek bontakoztak ki. Érdekes volt a maga módján, de nehezebben álltam neki. Műszaki szakon meg az ember főleg gyakorlással tanul. Több a projekt jellegű feladat, az elmélet zömét is gyakorlati alkalmazáson keresztül tanuljuk (bár én nem járműmérnök vagyok).


Nem könnyű a műszaki terület, de nem lehetetlen és nem szükségszerűen a legnehezebb. Az ilyen vélemények főleg azért alakulnal ki, mert a legtöbb ember nem reál beállítottságú és mert kevesen hajlandóak annyit gyakorolni, amennyit kellene. Az egyetemisták 90%-ának nincs egynél több szakkal, szakmával tapasztalata. Nincs viszonyítási pontja, hogy mihez képest könnyű vagy nehéz az adott szak. Nem hiszem, hogy érdemes rájuk hallgatni, a te tapasztalatod számít, főleg ha már elkezdted.

2022. dec. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Aki magol az vagy nem tudja,vagy csak beszêl.A mérnöki,de átlagba a műszaki és gazdasági szakok folyamat gyakorlásokról szólnak.Számolás,ábra rajzolás,hogyan érted meg.Annyi képletet,amit elvárnak,hogy tudj rendezni,kiszámolni stb. fejbe lehetetlenség tárolni kb.Vannak alapösdzefüggések,amiket megtanítanak és azokból kell érteni a többit.Magolás tényleg kevés tárgyhoz kell.A 90% ot érteni kell
2022. dec. 19. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Menni fog ne aggódj, nincs olyan sok magolós tárgy, érteni kell. Kitartás azért és ne add fel
2022. dec. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

1,2:

Ha pl. egy tárgyból heti szinten számonkérnek definíciókat pluszminusz címen, akkor hiába érted, szó szerint meg kell tanulnod, mert különben vizsgáig sem jutsz el. Arról nem is beszélve, hogy sok tárgyból olyan jelöléseket kell megtanulni, amit az országban egyedül egy adott oktató használ.


A másik, hogy olyat is tapasztaltam, amikor hibás megoldókulcs volt a feladatokhoz, ami publikusan terjedt a hallgatók között, és aki saját kútfőből helyesen oldotta meg a feladatot, az megbukott...

2022. dec. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja olyan nekünk is volt mechanika vizsgán, mindenkinek egyforma eredménye volt, a tanár megoldotta rosszul, és mindenki 0 pontot kapott arra a feladatra 🤣 A mi eredményünk volt a jó egyébként, de na, vitatkozz már egy mecha tanárral, "betöröd" a fejét aztán direkt megszívat..
2022. dec. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

#4

Tudom, hogy újat fogok mondani, de a definíciót sem kell magolni, ha érted, hogy miért fontos pont azokat a kulcsszavakat használni a definiálásukhoz.


Nálunk a matematikai tételbizonyítás volt még állítólag magolós, pedig teljesen logikus és magától értetődő.


Ha az ember eleget gyakorol, könnyedén átlátja, hogy mit és miért kell úgy csinálni, ahogy adott esetben kérik. Teljesen logikus.

2022. dec. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6:

Hiába érted mit jelent, ha szó szerint kell visszaadni.


Én soha sem magoltam definíciót (sőt igazából középiskolai berytanulás óta semmit), de mindig szívtam is miatta számonkéréseken, tudom miről beszélek. Ilyenkor konyhanyelvemről kell fordítani, ami lassabb, körülményesebb, több benne a hibalehetőség.

2022. dec. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is tudom, miről beszélek, édesem.
2022. dec. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!