Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gimnázium első osztályában...

A gimnázium első osztályában valóban vesznek vért a tanulók és néznek végig boncolást?

Figyelt kérdés
Az unokahúgom első osztályos a Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnáziumban,gyermekorvos akar lenni,de valahogy nem hiszem el neki,hogy már ilyen dolgokat megengednek nekik!Előre is köszönöm!

2018. márc. 8. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Áh, ez nem túl valószínű. Mindenféle szülői engedély meg beleegyezés kéne hozzá.

Nálunk van egy egészségügyi gimi a városban, de az ott tanuló ismerőseim sem számolnak be hasonló élményekről. Egy boncolás meg nem mese, nem olyan könnyű oda bekerülni és 14 éveseknek abszolút nem való.

2018. márc. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Boncolásra bárki elmehet. Egyes perverzebb biosztanár simán viheti az aziránt érdeklődő hallhatóságát. Ha elég törtető akkor akár iskolaidő alatt, ha nem akkor után.

A vérvételről pedig. Egészségügyi szakközepes osztálytól már hallottam hasonlóról, de náluk sem ilyen korán.

2018. márc. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egészen biztos, hogy nem vesznek vért (mért, ő ezt állította?), és az is biztos, hogy boncolásra ha mehetnek is, azt nem teszik kötelezővé.
2018. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Vérvétel az esetek 95%-ban egy olyan munka, amit egy ovis is megtud csinálni.

Nem kell túlbonyolítani és nincs benne semmi extra.


Persze gimik esetén (bio-kém) szakokon ilyen nincs. Ez egészségügyis osztály lehet. Azonban itt a nyári gyakorlatokon vannak ilyen engedmények.

Suli idő alatt csak babán gyakorolnak.


Boncoláshoz gyomor kell és psziché.

Van akinek durva, másnak meg hétköznapi dolog.

Még sima gimikben is van (bio-kém) és egészségügyi valamin fakton.

Persze nem kötelező, önkéntes alapon megy a dolog.

2018. márc. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,ezeket ő mesélte.Sőt,azt állítja gyerekektől vett vért,ami számomra hihetetlen.Úgy beszél az egészről,mint aki verset mond és a családból mindenki elhisz neki mindent.Azért voltam kíváncsi a véleményetekre,mert tudni szerettem volna mennyire lehet benne megbízni.Mert,ha erről hazudik,akkor minden másról is.Köszönöm szépen!
2018. márc. 8. 17:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk még pár éve arról is értesítőt kellett beírni az ellenőrzőbe, hogy a helyi tóhoz kisétálunk az osztállyal, mert túrázunk egyet. Gimnáziumban. Másnapra szülőnek alá kellett írnia. Ha ekkora vacakról is tudni kell a gyámnak, akkor az ilyenről pláne.



Plusz gyerektől vért venni? Láttatok ti már gyereket vérvétel közben? Egy tapasztalt nővérnek is kell hozzá segítség, mert a gyerek sír, elkapja a kezét, nem marad nyugton. Plusz melyik anya engedi meg, hogy egy 14-15 éves vegyen vért a gyerekétől.. kamu szaga van.


Az a biosz tanár meg, aki boncolásra viszi a gyerekeket, fiatalokat szülői engedély nélkül, az még nagyon megütheti a bokáját.

2018. márc. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én sem hiszem az egészet,ezért kérdeztem itt rá,hogyan is működik,csak jobban tudják azok,akik benne vannak.Hát ezentúl nem hiszek el neki semmit,nem tudom mire akar felvágni a kis buta.
2018. márc. 8. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!