Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE GTK-n angol nyelvű...

ELTE GTK-n angol nyelvű szakon vehetek fel tárgyat magyarul?

Figyelt kérdés

Ma voltam nyílt napon. Sokszor elmondták, hogy magyar nyelvű szakon is lehet tárgyakat angolul hallgatni. De ha angolul induló szakra nyerek felvételt, akkor dönthetek úgy, hogy bizonyos tárgyakat magyarul veszek fel?


(Már épp feltettem volna ezt a kérdést, de megszólalt a tűzjelző.)



2022. dec. 20. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Igen, vehetsz fel. Sőt, ha a félév végén úgy döntesz, hogy az angol tárgyból mégis magyarul vizsgáznál, ezt megteheted. Azzal kell vigyázni, hogyha neked mondjuk a mesterképzéshez előkövetelmény az angol nyelven teljesített alapképzés, akkor a tárgyak egy bizonyos százalékát angolul kell elvégezned, hogy ez dokumentálva legyen.
2022. dec. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Huh én nagyon nem így tudom, pedig oda járok. Ha magyarra jelentkezel, felvehetsz mindent angolul, viszont ha angolra, akkor csak angolul. Nekünk tavaly így mondták. Én abszolút a magyar-angol vegyeset ajánlanám a teljesen angol helyett
2022. dec. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Egyetértek a második válaszolóval. Ha angol szakra jelentkezel, akkor csak angol tárgyakat vehetsz fel. A magyar szakon pedig variálhatsz, ahogy gondolod.
2022. dec. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó két válaszoló jól mondja. Volt is pár szemeszterrel ezelőtt egy email, hogy a tárgyfelvétel során jópáran (az angol nyelvű képzés hallgatói közül) "tévesen" magyarul vettek fel pár tárgyat, azért őket a TH átrakta angolra. Ergó másik irányból nem érvényes, hogy szabadon választható a kurzus.
2023. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok. Teljesen helytálló amit írtam, nem teljesen értem miért kaptam lepontozást:

"Az ELTE GTK - a korábbi félévek gyakorlatának megfelelően - a 2022/2023. tanév I. félévben is lehetőséget biztosít az alapszakos hallgatók számára, hogy az angol nyelven felvett tárgyból magyar nyelven vizsgázzon. A kérelem 2022. december 1-20. között nyújtható be a Neptunban "Kurzusnyelv váltás iránti kérelem 2022/23/1" címen."

Ezt a szemeszter előtt kapott emailből másoltam ki. Mindenesetre köszönöm a lepontozást!

2023. jan. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%
#1/#5: Egyrészt amit írtál az vizsgafelvételre vonatkozik, a kérdező pedig a tárgyfelvételről kérdezett. Másrészt pedig bár helytálló amit kimásoltál, de az is szintén csak a magyar képzés hallgatóira, akik esetleg felvettek angolul egy tárgyat, de inkább magyarul szeretnének vizsgázni. Angol szakosoknak angolul kell elvégezniük minden tárgyat.
2023. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!