Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi 54-es OKJ-vel,...

Felvételi 54-es OKJ-vel, szakirányosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Az iskolába ahova szeretnék jelentkezni, idéntől nem kötelező az emelt szintű érettségi.

A mai napon a felvi.hu-n megjelent az általános tájékoztató a 2023.szeptemberében induló képzésekre érvényes felvételi eljárással kapcsolatban.

Szerintetek az alábbi pontszámítási metódus valós?

[link]


Én gépészmérnökire szeretnék jelentkezni, és van egy 54-es technikusim aminek az eredménye 4-es (jó, százalékos érték nincs a biziben), és ez az 1B táblázatban is megtalálható.

Ezáltal elvileg nekem úgy is kiszámíthatók a pontjaim hogy ez a 4-es eredményt megszorzom 80ponttal és hozzáadom a többletpontjaimat(középfokú nyelvvizsga) így elvileg 348 pontom van, ami bőven elég a suliba ahova jelentkeznék. Szerintetek jól értelmeztem a honlapon leírtakat?



2022. dec. 22. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Jól.
2022. dec. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Matek hogy megyen ecsém, mert lesz cumi kalkulus1-3😁 Bekerülni nem nehéz, utána jön az hogy 20x megbánod annyi faccopásban lesz részed. Melyik egyetem?
2022. dec. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
2. A kérdésre nem válaszoltál, a véleményed meg senki nem érdekel.
2022. dec. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2 - Szerinted egy normális technikumban nem ismerkedsz meg alapszinten a deriválással és az integrálással? :D Egyébként a matek mindenhogyan cumi, nekem van ismerősöm aki 3-as érettségivel simán átvitte az összes matekot ELTE infón és van olyan aki emelt 5össel cumizott jó pár félévet. Szorgalom kérdése szerintem ez a dolog (meg nyilván ne legyél hülye mint az atom), ami lesz mert tanulmányim lesz a munkahelyemmel és beégni gáz.

Az meg teljesen mindegy milyen egyetem, nem erre irányult a kérdés. Mivel nincs két 80%-os érettségim, ezért számomra ez a számítási metódus adja a legtöbb pontot, ezért tettem fel a kérdést.

2022. dec. 23. 19:02
 5/10 anonim ***** válasza:
7%
Majd rájössz, sok sikert 😘
2022. dec. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, fixen szopás lesz, de majd meglássuk. :D
2022. dec. 23. 19:17
 7/10 anonim válasza:

Ezért annak a jelentkezőnek, akiknek a fentiek szerint az 1/B. sz. táblázat szerinti Országos Képzési Jegyzék szerinti 54-es vagy 55-ös szakmaszámú szakképesítést igazoló bizonyítványban, szakgimnáziumban oktatható szakképesítést igazoló képesítő bizonyítványban szereplő szakmai vizsgaeredménye alapján történik az érettségi pont számítása, rendelkeznie kell az adott szakon az érettségi pont számításához feltételeként meghatározott emelt szintű érettségi vizsgával bármely fent meghatározott pontszámítási mód esetében.


Ez nem azt jelenti, hogy kell emelt szintű érettségi a 4x-es pontszámításhoz? Jó lenne ha nem kéne..

2023. jan. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, sztem nem kell emelt alapesetben, csak ha a te szakod külön kéri.
2023. jan. 9. 18:33
 9/10 anonim válasza:
Reméljük, hogy így van! :) a pontok csak a nyár folyamán lesznek elérhetőek a felvin? Vagy addig mondanak egy aktuális pontszámot, hogy mennyink van?
2023. jan. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem csak nyáron, kalkulátor nem tud számolni szakmai vizsga alapján, nekem 348pontom van a 4x verzióval, anélkül valamivel kevesebb. Mivel nincs minimum ponthatár és annyira nem szar az eredményem, csak felvesznek. DUE a cél, levelező.
2023. jan. 9. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!