Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány államilag támogatott...

Hány államilag támogatott egyetemi félévem van?

Figyelt kérdés

Igen, tudom hogy normál esetben 12, de egy olyan szakon kezdtem, ami tervezetten 7 féléves, viszont idő közben szeretnék más képzési területre váltani. Egy félévet jártam a 7 féléves szakra (leginkább külső nyomásra), de rájöttem, hogy más jobban érdekel, egy 11 féléves osztatlan szakra szeretnék felvételizni. Viszont nem tudom, hogy most hány félévem van, mivel az Eduline szerint, ha a szak tervezett képzési ideje több, mint 10 félév, akkor a hallgatónak 14 államilag támogatott féléve van.

Idézem:

"Egy hallgató felsőoktatási szakképzésen, alap- vagy osztatlan képzésen és mesterképzésen összesen tizenkét féléven át tanulhat állami ösztöndíjas képzésben. Ez a szám,csak akkor lehet magasabb (tizennégy félév), ha osztatlan szakon tanultok, és a képzési követelmények szerint ennek a képzési ideje meghaladja a tíz félévet (ilyen például az általános orvosi képzés, amely eleve tizenkét féléves)."

[link]

Ez a cikk egyrészt 2017-es, így nem tudom, hogy ez egyáltalán él-e még ma, másrészt én már elhasználtam egy félévet olyan szakon, ami kevesebb, mint 10 féléves.

Ilyen esetben rám mi vonatkozik, hány félévem lesz, ha elkezdem az osztatlan szakot?


2022. dec. 25. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
14 lesz érvényes rád, de abból már egyet ugye elhasználtál, azaz 13 marad.
2022. dec. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Mi nem világos? Értelmezd amit olvastál, így akarsz tanár lenni?
2022. dec. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Ennyi selejtet🤦
2022. dec. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az egyértelmű, hogy 1 félévet már elhasználtam, az nem volt egyértelmű, hogy ez csak arra vonatkozik, aki eleve osztatlan képzésen kezd, vagy mindenkire. Mert nekem jelenleg, mivel még az előző szakot nem hagytam ott, így 11 félévem van. Arra voltam kiváncsi, hogy ezt tovább viszem, vagy változik. De azért köszönöm az ismeretlen lehülyézést. Amúgy nem tudom honnan jött, de egy szóval nem írtam, hogy tanár szeretnék lenni.

Azért az elsőnek köszönöm a választ.

2022. dec. 25. 15:38
 5/10 anonim ***** válasza:
2es, a tanárképzés nem 5 és fél éves
2022. dec. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5. Van olyan is!!
2022. dec. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igaz, ezt nem tudtam, elnézést. Mindenesetre a kérdező nem írta hogy tanárnak menne.
2022. dec. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Elolvastam ezt a kérdést és megértettem miért kapnak a tanárok nettó 220-at. Nem is érdemelnek többet ha ilyen az állomány.
2022. dec. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
de tényleg, ki mondta hogy a kérdező tanárnak megy?
2022. dec. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az adott képzésből kell kiindulni. Ha több, mint 10 félév, 14 támogatott félév járna, de le kell vonni belőle a más képzés során elhasznált féléveket.
2022. dec. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!