Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A pedagógiai asszisztens...

A pedagógiai asszisztens lehet napközis tanár?

Figyelt kérdés
Van itt olyan aki biztos választ tudna nekem adni?

2022. dec. 29. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon attól függ, hogy hol. Jelenleg vannak olyan sulik, ahol a tesitanár tartja a fizikát, mert régebben villanyszerelő okj-t csinált és még mindig jobban ért hozzá, mint az énektanár, ugye (és sajnos most nem vicceltem).
2022. dec. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szabolcs megye

Városi iskola

2022. dec. 29. 07:58
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Elvileg a pedagógiai asszisztens nem maradhat egyedül a gyerekekkel, azaz jelen kell lennie egy pedagógusnak is, és ő csak kiegészítő, segítő munkát végezhet a jelen levő pedagógus mellett. Ez természetesen a napközire is igaz. Nem lehet egyedül rábízni egy napközis csoportot.
2022. dec. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Én is így tudtam , hogy Ő csak segítő , csak több helyen olvastam már, hogy lehet.

2022. dec. 29. 08:43
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: Nyilván vannak iskolák, ahol a pedagógushiány miatt megszegik a szabályt, de elvileg az a törvényi szabályozás, hogy gyerekeket önállóan csak végzett pedagógusra lehet bízni az iskolákban.
2022. dec. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az a személy, aki pedagógiai asszisztens pozícióban dolgozik, de egyébként pedagógus, akkor végezhet napközis feladatokat, ha nagyon nincs más erre. Ilyen példát már láttam.
2023. jan. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én oktatási asszisztens vagyok ami az újabb változata a ped asszisztensnek. Nekünk azt mondták, lehetünk vele napközisek.
2023. febr. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!