Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem nélkül is lehetek...

Egyetem nélkül is lehetek villamosmérnök?

Figyelt kérdés
Az egyetemen a fizikán meg programozáson kibuknék úgy is,(mert a gimiben sem ment) de az elektronika érdekel, szeretnék nagy tudással rendelkezni ilyen téren. Vannak könyvek, online pdf-ek amiket olvasva olyan tudásom lehet mint egy egyetemet végzett villamosmérnöknek?

2022. dec. 30. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Diploma nélkül nem hiszem, hogy felvennének mérnöki pozícióba. A munkahelyeknek a diploma a biztosíték arra, hogy nem fogsz valamit félreszámolni. Illetve a fizetést is a végzettséged alapján kapod.
2022. dec. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Max úgy lenne esélyed ha sokat járkálsz a bme villanykar épülete körül, hátha megcsíp egy radioaktív villamosmérnök. Amúgy ha csak az elektronika érdekel ahhoz nem kell villamosmérnök végzettség. Legyél villanyszerelő, vagy ilyesmi
2022. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem a későbbi elhelyezkedés szempontjából érdekel.
2022. dec. 30. 12:16
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Matematika differenciálegyenlet hogy megy?? Ez csak egy alap dolog, ami nélkül nem tudsz értelmezni képletet, folyamatot
2022. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem.

A mérnök felsőfokú végzettséget jelent, intézményi keretek között.

Egyes esetekben jogszabály határozza meg egy pozíció betöltésének feltételeit, pl. okleveles villamosmérnök (diploma), de a munkáltatók belső szabályzata is előír végzettségi feltételeket, ebbe nem tartozik bele az önképzés.


Rengeteg egyetemet végzett embernek nem ment valami középiskolában, mégis boldogult az egyetemen. Egyetemistaként már nem vagy középiskolás, eleve le tudod vetkőzni a gátlásokat, és fókuszálni a megoldandó problémára. Igen, lehet 4 hónapig napi 10 órát tanulnál, de mindennek van ára.


Továbbá egy villamosmérnök felelőssége azért magas, életekről is szó lehet, de jelentős összegről is, ha elront valamit.


Az IT-ban valóban működhet az önképzés, meg bootcamp, de nem lehet összehasonlítani a kettőt, eleve nem mérnöki pozícióra vesznek fel bootcampes kódolókat, a felelősségük sem akkora, és a hiány talán jobban felülírja a végzettséget, igaz ott sem fog nagyon magasra törni komoly végzettség hiányában.

2022. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A fizikának egy része a villamosságtan, elektrotechnika, szóval itt kezdődnek a bajok, hogy ha kizárod a fizika megértését, akkor vajon mit értesz meg a villamosságtanból, miközben, hogy úgy mondjam, a kötőszavak ugyanazok a fizika minden témakörében, ez arányos azzal, ez meg fordítva arányos azzal, csak aktuális témakör szakszavait kell behelyettesíteni, stb...


De egyébként természetesen bárki, aki elvégzett egy egyetemet, fel tudja sorolni az össze tankönyvet, amivel foglalkoztak. Ha azokat megemészted akkor kilóra ott vagy, ahol a villanyosmérnök. Én ugyan nem látom, hogy hogyan bizonyosodik be egy remetelakban, hogy tudod és érted, de legyünk pozitívak. Ettől ugye a társadalom még nem ismeri el a tudást, mint itt feljebb mindenki írja, de ha nem az érdekel, akkor szüret.


Ez nekem olyannak tűnik, mint amikor az átlagember azt mondja május végén, hogy, addig nem megyek strandra, barnulni, amíg szép alapszínt nem szerzek, nehogy kiröhögjenek. Miközben a strand való arra, hogy barnuljon az ember. :D

2022. dec. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem suliban a valszam nagyon nem ment és sosem értettem. Egyetemen meg kaptunk egy jó tanárt, és utána kb teljesen átláttam az anyagot és tanulás nélkül simán 5ös lettem.


Tehát simán van olyan hogy kozepsuliban valami nem megy, aztan egyetemen meg igen.

2022. dec. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A matek még nem olyan nagy probléma, kivéve sajnos a valszám.

Egyébként sejtettem hogy ez nem így megy, le is teszek erről. Talán majd egy másik életben.

2022. dec. 30. 15:23
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért, a másik életedben nem kell majd fizikát meg programozást tanulni? Vagy nem értem. De végülis te tudod.
2022. dec. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Neked halvány lila fingggod sincs milyen az egyetemi matematika, kicsit merész ilyet kijelenteni hogy az menne. Elárulom neked, a matematika dönti el mérnök lesz e valakiből, a többi xopatós tárgy meg azt hogy mikor (persze ha a matematikán nem bukik ki)
2022. dec. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!