Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha gyógyszerészetire szeretnék...

Ha gyógyszerészetire szeretnék tovább tanulni, nyelvvizsga pluszpontként elfogadják a latin nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

A latin a némethez képest mennyire nehéz?

Németből már van egy középfokú nyelvvizsgám,tanulok angolt is,de abból még most nem szeretnék nyelvvizsgát csinálni.

A latin nagyon érdekel,ezért gondoltam a latin nyelv tanulására.


2010. okt. 2. 09:44
 1/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

A szabályok egységesek.

[link]

Azt hiszem lehet latinból vizsgázni, de az angolt mindenképp meg "kell" tanulnod. Besser später, als nie.

2010. okt. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tudom pluszpontnak elfogadják, de diplomához már nem jó. Amúgy tanulható nyelv (legalábbis alapszinten), középfokú nem tudom mennyire nehéz belőle. De gyógyszerészetin jól fog jönni.
2010. okt. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat

az angolt folyamatosan tanulom,abból is szeretnék majd,de azt lehet már csak az egyetemi éveim során,de ez még a jövő:)

2010. okt. 2. 12:04
 4/7 anonim ***** válasza:

A latinban találkozol majd néhány olyan jelenséggel, ami nincs a németben, de alapvetően egy hozzá hasonló szerkezetű nyelvre készülj fel, 5-7 esettel, kijelentő, kötő- és parancsoló móddal, kiterjedt igei táblázatokkal. A nemekre vonatkozó szabályok egyszerűbbek, kevesebbet kell találgatni.

Újak: a névszók és az igék ragozási csoportjai, mint amilyenek a németben a gyenge és az erős igék és főnevek. De itt a névszók 5, az igék 4 ragozási csoportba sorolhatók.

2010. okt. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megjegyzés: azt fogják mondani, hogy a latin brutálisan nehéz, de ne higgy nekik. Édesanyám tanult németet és latint is, és az utóbbival több sikerélménye volt.
2010. okt. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat:)
2010. okt. 3. 08:36
 7/7 anonim ***** válasza:

A latin nyelvben ezeket kell elérned:


1, Gyakorolni a főnevek és igék beazonosítására, hogy meg tudd találni a szótárban az alapalakot (alig van segédige, mindig ragot használnak)


2, A szavakat jó lenne megjegyezni, ugyanis a latin értéséhez elengedhetetlen.


3, Ami újak: az igeneves szerkezetek (6 főnévi igenév fajta, 4-5 melléknévi igenév fajta, gerundium, gerundivum, supinum), a mondattan (abl. abs., acc.cum.inf., nom.cum.inf., consecutio temporum, ige-egyeztetés, mondatrészek)


4, Nincsen szórend, és az általános latin szöveget csak gyakorlással lehet elérni.

2011. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!