Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok, ti ezt hogy oldjáto...

Orvosisok, ti ezt hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Még csak másodéves vagyok, de láttam, hogy pathológia, kórélettan, mikrobiológia szigorlat anyaga mind-mind 138 tételek, és nem rövidek. Hogyan oldjátok/oldottátok meg hogy meglett mind3 tárgyatok?

2023. jan. 2. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak szorgalommal lehet végigcsinálni, nem véletlenül olyan nehéz szak.
2023. jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Évközben rengeteget kell tanulni. Szerintem első két évben jobban meg lehet azt csinálni, hogy év elején jobban hanyagolod a tanulást, viszont ezzel a trió szigóval nagyon megszívja mindenki. Sokan csak a patosszal+kórral próbálják tartani a lépést, mert az is eppen elég.

Én személy szerint sosem éreztem azt, hogy ténylegesen tudnám az anyagot. Akármennyit tanultam, akárhányszor àtvettem őket, újra és újra belefutottam a hiányosságaimba. De tényleg hatalmas az anyagmennyiség és ha úgy is érzed, hogy nem megy, akkor is el kell menni és nekifutni a vizsgának-hiszen szerencse is kell hozzá.

Én annyit tudok tanácsolni, hogy évközben egy fokkal jobban ülj oda tanulni (de persze a kikapcsolódás is nagyon fontos, mert ezekbe simán bele tudsz veszni és kell a feltöltődés), vizsgák előtt meg gondolj arra, hogy másoknak is ment valahogy, neked is menni fog. Csak egy újabb akadály, amin túl kell lenni.

Sok sikert majd hozzájuk:)

2023. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom orvosit végzett. Ő egyszer azt mondta, hogy egész félévben folyamatosan tanul.
2023. jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2-es nagyon köszönöm a válaszod.😊 Megláttam a tételsort, és szorongás fogott el. Igaz, hogy negyedévtők könnyebb lesz?😥
2023. jan. 2. 13:31
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%
én igaz molbioszra jártam de minden ilyen 120+ tételes dologra (élettan, mikrobiosz, orvosi biokémia, embriológia, szövettan stb. voltak nálunk a hasonlóan szopatós tárgyak) úgy készültem, hogy átnéztem a tételsort és a tematikát év elején és amikor az anyagban eljutottunk egy tételig, azt ki is dolgoztam és meg is tanultam. Így mire jöttek a vizsgák, már nem kellett a kidolgozással szarakodni és mindig emlékeztem azért az anyag legalább egy részére. Sokszor a keresgélés és kidolgozás veszi el a sok időt, azt mindenképp érdemes ezzel a módszerrel előre kipipálni.
2023. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 nálunk a tételsort kb 3 héttel vizsgaidőszak előtt tették fel kórból, és elég változó, hogy melyik tárgyból milyen hamar teszik fel. Lehet, hogy lehet találni korábbi éveseket, de azokon valamennyit általában változtatnak.


A negyedév mindenképp könnyebb lesz. A farma szigo szintén “belepusztulós” kategória. Szintén az a helyzet vele, hogy addig nem lehet felfogni azt az anyag mennyiséget, amíg saját magunk nem szembesülünk bele. Viszont az ez teljesen más. Klinikai tárgyak vannak, dokik tartanak órákat (bár sajnos itt is csomószor szemináriumot tartanak rendes gyak helyett), de mindenképp javul a helyzet. Szerintem a harmadév a mérföldkő (Pécsen meg Szegeden fixen, Pestet+Debrecent kevésbé ismerem), ha azon túljutsz már a zsebedben van a diploma (persze utána is kell tanulni, de a nehezére letudod).

Remélem tudtam segíteni:)

2023. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:
100%
6. Na az szopás, olyan is van de ha más tárgyból ki tudod dolgozni év közben, akkor azzal is időt spórolsz meg.
2023. jan. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Harmadévet online vészeltem át, otthon kidolgoztam a tételeket patoszra és kórtanra. Negyedévben pedig gyógyszertanra . Tételek mellé írtam rövid jegyzeteket, összefoglalókat. Szigorlatok előtt már csak azokat forgattam.Nekem amúgy a másodév volt a mumus, ott meg is csúsztam az anatómia miatt. Azóta sosem kellett vizsgát ismételnem. Számomra a harmadév már könnyebb volt. :D

Most ötödévben tíz tárgyam van, ez a sok vizsga sem kellemes . Már nagyon szenvedek, pedig relatív kevés az anyag 1-1 tárgyra .

2023. jan. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!