Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közgazdasági alapszakokon...

Közgazdasági alapszakokon mennyire kell a matek?

Figyelt kérdés
Egy gazdálkodás és menedzsment vagy egy kereskedelem és marketing szakon. Nekem ami erősségem volt matekból, az a valószínűségszámítás és a statisztika, meg egy kicsit a geometriának is bizonyos részei, minden más nagyon gyengén ment. Gazdaságin ha jól tudom deriválás van, integrálás nem annyira, meg inkább statisztika, valószínűségszámítás stb, amiket inkább értek, mint a bonyolultabb egyenleteket. Meg van gazdaságis okj-m, az ottani statisztikàt egyetemi jegyzetből tanultuk, azt szerettem valamennyire, meg mérleg készítést is értettem, amikor benne voltam, már nem használtam utána, ìgy kikopott. A lényeg, hogy akkor tudtam. Ìgy egy nem annyira szivatós egyetemen merjem elkezdeni?

2023. jan. 7. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gazdasági alapszakokon van analízis (matek1/közgáz matek/stb, egyetemtől függ mi a neve), de deriválás, integrálás, sorozatok, határérték és társai vannak, emelt matekos anyagra épülnek rá.


A statisztika külön tantárgy, valszám az nálunk pl nincs gazdasági alapszakon, de lehet más egyetemen van.


Mérleg készítés az a számvitel tantárgyon belül kell, az is mindenhol van.


Összességében: ha nagyon nem erősséged a matek, akkor nem ajánlom, mert az analízis nem a legkönnyebb. Szorgalommal teljesíthető, de ha valaki tényleg nagyon rossz matekból akkor érdemes más szakot választani, mert nem elkerülhető egyik egyetemen sem a tárgy.

2023. jan. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
😁 megszórja a népet rendesen, nem egyszerű még annak se aki jó matekból
2023. jan. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Ahogy az elottem irták, ez az egyik szorotargy, ráadásul épul a gazdmatek 1 a gazdmatek 2re, aztán tovább a statisztikára, igy konnyu megcsuszni vele. Inkább emelt mateknak mondanám, fuggveny hatarertek, teljes fuggvenyvizsgalat, derivalas, integralas, elaszticitas, sorozatok. Ami biztos, hogyha van kulontanar az elejetol kezdve, akkor teljesitheto.
2023. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

MAT 1: sorozatok határértéke, deriválás, integrálás

MAT 2: lineáris algebra, mátrixok

MAT 3: valszám; Bayes-tétel, eloszlások stb.


STAT 1: egy- és kétváltozós statisztika, regresszió, kereszttábla-elemzés, vegyes kapcsolat

STAT 2: uaz, mint a stat 1, de mindez becslésekkel, hipotézisvizsgálat (ez épül a valszámra)


Ezek alapjai mennek?

2023. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Menj csak bátran ez mind könnyű, általános iskolás matematika 🤓 egyébként honnan tudjuk milyen képességeid vannak? Nekem a matek mindig jól ment, egyetemen is a jobbak közé tartoztam, elsőre sikerült az összes (mérnöki szakon) ott csak 3 félév matatika van, de az se könnyebb.
2023. jan. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Esetleg ha csak egy fosz-t végeznék el belőle az adna hasznos tudást meg piacképes szakképesítést? Ott gondolom könnyebb valamivel, talán a sima matek pont nagyrészt kiesik.
2023. jan. 7. 12:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Foszkon nálunk nincs matek, sem stat, de nem is ér sokat, nem éri meg elvégezni.
2023. jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Én azt mondom hogy puding próbája az evés, kipróbálod és kiderül mennyire futja az iq-d. Lehet menni fog, lehet már matek 1 -en megbuksz, szóval hajrá. Én az ilyen FOSZK-os képzéseket hanyagolják nincs értelme
2023. jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!