Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emiatt csúszni fogok? Vagy el...

Emiatt csúszni fogok? Vagy el is bocsáthatnak?

Figyelt kérdés
Pár tárgyamat nem tudtam teljesíteni az egyik félévben. (abba most ne menjünk bele, hogy miért, nem vádaskodást szeretnék, megvan az oka. ellenben kétségbe vagyok esve.) Ezekre a tárgyakra azonban épültek más, kötelező tárgyak, amiket így idén nem tudtam ezeket felvenni, mivel a nem teljesített tárgyaim erős előfeltételek voltak. Idén teljesítettem ezeket a tárgyakat, hogy fel tudjam venni az újakat. Végignéztem a tantervet, és nem is lenne baj, mert azok a tárgyak, amiket meg idén nem tudtam felvenni, nem épülnek semmire / sokkal később is lehet teljesíteni. Viszont van egy nagy baj. Az intézet pár tárgyat nem hirdet meg a további félévekben. Sajnos mivel nem vettem fel őket (mivel nem tudtam, a Neptun le jelentkezett) vizsgakurzus kérelmet se tudok küldeni. Ilyenkor mi történik? Kész, ennyi volt? Ki fognak rúgni?

2023. jan. 9. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed, hogy nem lesznek meghirdetve?Kötelező tárgyakat meg kell hirdetni.
2023. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Írjál a tanulmányi osztálynak e-mailt, hogy a kifutó tantárgyakkal kapcsolatban mi a helyzet, lehet, hogy csak új nevet kapott, vagy szabadon választhatónak még meghirdetik.

Pl nekem anno nem jelezte ki az új mintatervek tantárgyait, tantárgykódjait.

Külön kellett kérnem, hogy az én mintatervem szerinti tantárgykódon is meghirdessék, és akkor megmondták, hogy melyik órákra járjak be helyette; és hogy ezt jelezzem a tanárnak is. (Változott szóval a tantárgy tartalma, és új kódja is lett, meg új neve)

Amúgy, még a jegybeírásnál is résen kell lenni, hogy melyik jegyeket gyakorlati meg elméleti meddig kell beírni a tanárnak, lehet, hogy ott is szólni kell a tanárnak, mert nem jelez ki régi tárgykódos hallgatót az új hallgatókkal együtt, ha csak az új tárgyra keres rá, szóval volt már olyan nekem pl, hogy egy tanár nem találta, hogy hova kellene beírni az osztályzatom. Aztán kért segítséget ő a tanulmányi osztályon, mert én honnan tudtam volna. :):)

Ja és még, ha ilyen listás izé van, hogy megy körbe a papír a névsorral, a jelenléti, és alá kell írni, akkor lehet, hogy nem lesz rajta a te neved a listán, és akkor neked arra is majd figyelni kell, hogy máshova kell írni a neved. Meg, ha a tanár írja össze, hogy kik vannak ott, szóljon bele az órába/tegye föl a kezét, aki ott van, akkoris ott is külön kell szólni, hogy te lehet, hogy abban a listában te nem vagy benne, nehogy hiányzónak legyél föltűntetve, közben fölírta a neved, de csak egy másik papírral , és véletlenül nem fogta össze a többiek névlistájával.

2023. jan. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1/1: tényleg? ezt nem tudtam. van egy táblázat, amiben benne van, hogy melyik tárgyakat kell felvenni és az alapfeltételek. és ott van egy olyan, hogy a féléveket jelölő oszlopokban vagy van ‘x’, vagy nincs. a jelmagyarázat szerint pedig ez az ‘x’ jelöli azt, hogy az adott tárgy a jelölt félévben is felvehető, HA az intézmény meghirdeti. mivel ezeknél a tárgyaknál, már nem volt több ‘x’, ebből következtettem erre.
2023. jan. 9. 21:24
 4/9 anonim ***** válasza:
*mert pl nálunk olyan volt, hogy talán minimum az órák X százalékában ott kell lenni, hogy a tanár engedhessen vizsgázni.
2023. jan. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincsen, hogy kötelező tárgyakat nem hirdetnek meg. Gondolj bele, ha valaki nem azért nem vette még fel őket, mert nem voltak meg az előfeltételek, hanem egyszerűen azért, mert még nem tart ott (alsóbb éves), akkor ő sem fog végezni soha? Olyan természetesen létezik, hogy a curriculum változik, és a tárgyakat átalakítják, de ilyenkor is jellemzően (normális helyen feltétlenül) van egy kifutási időszak. Mindenképpen keresd meg a Tanulmányi Osztályt a kérdéseiddel, mert ők fognak tudni hivatalos információt adni a konkrét helyzetre, de teljesen biztos, hogy lesz megoldás a problémádra.
2023. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon gáz van, add be újra a jelentkezésed ugyanoda, ugyanarra a szakra, és tiszta lappal indulsz. 🤗
2023. jan. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6/6 anon: ebben a helyzetben fixen csúszok, nem? illetve, nem kell újraérettségizni?
2023. jan. 10. 11:43
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell érettségizni, csak add be újra ugyanazokat a pontokat. És nem csúszol sehova. Nulláról indulsz, a meglévő tárgyaidat elismerteted, a hiányzólat megcsinálod.
2023. jan. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8. Azért azt is tudni kell, hogy a mostani félévek is beleszámítanak a támogatott képzési időbe, ami alapszak esetén 6/7 félév szaktól függően.
2023. jan. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!