Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gáz dolog csalni egyetemen?

Gáz dolog csalni egyetemen?

Figyelt kérdés
Volt 1 vizsgám, ami online volt, szinte az egészet a jegyzetemből néztem ki, mert nem is fontos tárgy. Kreszvizsga jellegű volt az egész, 1.5 órás limittel, 50 kérdéssel.
2023. jan. 9. 22:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Nem gáz. Az értelmesebbje ott csal, ahol tud, a balfékek meg becsülettel végigküzdik, aztán pislognak, hogy a sokszoros befektetett energiájuk lóf***t sem ér.
2023. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Szerinted is probléma, mert kiírtad a kérdést! Ha meg nem tudod eldönteni, akkor erkölcsi nulla vagy!
2023. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem gáz, ez már nem általános iskola. Mindenki kihasználja a lehetőségeket.
2023. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
3. Ez a mentalitás jellemzi az ország nagy részét. Nincs is csodálkozni való ezek után, hogy itt tartunk.
2023. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
44%
Nem gáz. Ha sok csaj lecumizzhatja érte a tanárt, akkor te is trükközhetsz.
2023. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Az vagyok, aki becsülettel végigtolja és igen, lófszt se ér. Mindenki csal. Én nem tudok, mert béna vagyok hozzá és gáznak is érzem, de általános, hogy mindenki csinálja, ha teheti.
2023. jan. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10%
Nálunk nem szoktak csalni, és én se szoktam. Amiatt jöttem egyetemre hogy tanuljak, így tanulok zhkra, nem puskázok, hiszen az semmit sem érne.
2023. jan. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

"Nálunk nem szoktak csalni"


3 egyetem után mondom, hogy :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD dehogynem!

Egy-egy balek van, mint én is, és ezek szerint te is, aki nem csinálja.

De hogy a többség igen, arra fogadhatsz!

2023. jan. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
#8. Anno a közgázon sztorizgatott az egyik elismert oktató arról, hogy valamelyik világszintű elitegyetemen, ahol korábban ő is tanult (Oxbridge? Harvard? Már nem tudom.) óriási felháborodást váltott ki a hallgatók(!) részéről, hogy egy szaktársuk megszerezte az egyik tárgy soron következő vizsgakérdéseit és közkinccsé tette. Szóval nem mindenhol divat azért, még ha nehéz is ezt néha elképzelni...nincs első kézből tapasztalatom, de amennyire én tudom, itthon mondjuk a SOTE-n vagy az Állatorvosin se nagyon megy ez. ELTE, BCE, BME, ott szinte alap. Szomorú, de igaz. De azért azt is hozzáteszem, hogy oktatói részről is elébe lehet ennek menni. Tavaly vizsgáztam az ELTE ÁJK-n Római jogból, a Covid utóhatásai miatt még online...annyira brutál volt a kérdések megfogalmazását illetően is (mert pl. rengeteg latin volt benne) és a rendelkezésre álló időkeret szűkössége miatt is, hogy ott a világon semmilyen puska nem segített, de még az sem, ha magad mellé ültettél valakit, aki korábban már széttanulta magát és sikeresen levizsgázott belőle. A 115 levelezős jelentkezőből 6-an értünk el elégségest, a többi bukó. Mellesleg mióta bent írásbelizünk, a normál egyetemi ültetési renden túl (minden második sorban ül három fő, ketten szélen, egy középen) nem ritka, hogy három oktató felügyeli egyidejűleg a vizsga menetét. Egy elöl áll a tanári asztalnál, míg a másik kettő "járőrözik" a sorok között, épp csak a láncon vezetett dobermannok és a német vezényszavak hiányoznak. :) De lehet még más garanciákat is beépíteni a rendszerbe, szintén az ELTE jogászképzésén máig vannak például szigorlatok, amik elenyésző kivétellel a Covid alatt is kizárólag szóbeli megmérettetések lehettek, ha online, akkor kidolgozási idő nélkül, a tételhúzást követően azonnal megkezdett felelettel. Nyilván aki egész addig csalt, itt könnyen gondba kerülhet, mert "véletlenül" aligha fog átcsusszanni, érdemi tudás nélkül. :)
2023. jan. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%

Magyarországról beszélünk, nem a Harvardról :DDDD

Magyar elvek? Ugyanmár!

2023. jan. 10. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!