Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi ez a katalógus dolog az...

Mi ez a katalógus dolog az egyetemeken?

Figyelt kérdés
lehet h rosszul tudom, de nem az van h előadásra nem kötelező bejárni? akkor miért nézik ki van ott?

2015. márc. 13. 23:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Az órák x%-ára be kell járni, ez rögzítve is van tárgyleírásban, vagy valahol.
2015. márc. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Tanárfüggő.

Tavaly pl. analízis előadásra nem volt kötelező bejárni nálunk. Buktam a tárgyból, most más tanítja, és elvárja, hogy bejárjunk.

2015. márc. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Énnekem b.äzmeg az a rémálmom, hogy a fidesz kötelezővé teszi az előadásra járást, katalógust kivétel nélkül.


Jelenleg random döntik el a tanszékek ezeket.


Szerencsére az értelmetlen, 3kredites bullshit tárgyakra nem kell bejárni.

Van ahol szívóznak, és pl az előadásdiát nem rakják fel sehova, ösztönzik a bejárást

Szigorúbb tanár, matekból csinál katalógust mindíg

2015. márc. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Egyetem, kar, tanszék, tantárgy és tanár függő :D Tehát lényegében csak a biciklipumpák árfolyamától nem függ :D Van ahol kötelező bejárni előadásra, van ahol nem. A sulimban (hála a magasságosnak), központilag meg van határozva, hogy előadást nem lehet katalógusossá tenni. Igazából nem is tudom mi a jó fene szükség van ma az internet korában előadásra. Egy jól felépített jegyzet/dia/VIDEÓANYAG ezerszer többet ér. Volt is olyan tanárom, aki a tantárgyához olyan szépen felépített egy bőséges videó anyagot, hogy öröm volt belőle tanulni. Viszont semmi kedvem sincs másfél óráig azt hallgatni, ahogy a tanár felolvassa a diákat... márpedig tapasztalatom szerint sajnos az előadások lényegében 80-90%-a ennyiből áll.
2015. márc. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
általában előadásra nem kötelező bejárni, de szemináriumra/gyakorlatra igen, és ott van katalógus. Bizonyos oktatók ezen kívül elvárhatják az előadáson való srészvételt is, főleg ha évközi ZH-k vannak a tárgyból.
2015. márc. 14. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Miért LENNE értelme előadásra járni: Interakció a hallgatókkal!


Ha valakinek kérdése van, maga az oktató ott helyben válaszolhat rá, valamint bevonhatja a hallgatóságot jobban az előadás menetébe, így magába a tanulási folyamatba is. A probléma, hogy nagyon sok előadás 0 interakcióval operál.


Mindenesetre az nem elhanyagolandó, hogy a személyes jelenlét is segít. Ha személyesen ottvagy az előadáson, és úgy kíséred figyelemmel azt, sokkal jobban tudsz koncentrálni az ott látottakra/hallottakra, mintha csak egy videót néznél, vagy jegyzetet olvasnál.

2015. márc. 14. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%

Az egyetemen nem az a törvény amit a szabályzatok rögzítenek, hanem az amit az oktató mond.

A tanulmányi és vizsgaszabályzatok általában azt mondják, hogy az előadások nem kötelezőek, de van olyan oktató aki azt mondja, hogy csak azzal áll szóba vizsgán aki rendszeresen bejárt az órájára és ezért katalógust tart.


A főszabály: mindig az oktatónak van igaza, mert végül úgyis Ö vizsgáztat.

2015. márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Fel kell az ilyet nyomni az egyetemi vezetésnél. Hidd el, ha nekiáll 200 hallgató replikázni egy oktatóval szemben, akkor nem az utóbbi fog nyerni. 21. század.
2015. márc. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha 200 oktató feláll replikázni egy oktatóval szemben, vagy a képviselőjük a dékánhoz fordul, akkor elképzelhető, hogy az adott kérdésben nekik lesz igazuk, de utána az az évfolyam nagyon megnézheti magát a vizsgán.
2015. márc. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

200 hallgatót akartál írni gondolom. Amúgy vizsgáról is rendelkezik az egyetem szabályzata. Ráadásul (gondolom nem csak az én egyetememen van így) 2 bukott vizsga után lehet kérvényezni hogy más tanár javítsa a vizsgádat, de szerintem ha nagyon akaratos vagy, akkor alapból kérheted, hogy más javítson.


Egyébként nem tudom, melyik h..lye akarna saját magával kib..szni. Direkt szívatni a diákokat, utána a szükségesnél 3x több vizsgát javítani a feleslegesen megbuktatottak miatt, mikor a végén úgyis ő fogja megszívni. Egyetemre már nem 12 évesek járnak, akiket lehet büntetlenül szívatni, hanem 19-30 évesek (általában).

2015. márc. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!