Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 📚 ⚖️ Károli jogász szak...

📚 ⚖️ Károli jogász szak levelezős hallgatói: Milyen a képzés? Többi lent ⬇️

Figyelt kérdés

Gondolkozok rajta, hogy jelentkezzek jogász szakra levelezőn, igazgatás-szervezői előképzettségem után. Azt, hogy pontosan el tudok-e sok tárgyat fogadtatni, nem is tudom, elsősorban maga a kar oktatási színvonala érdekel, az, hogy az oktatók mennyire korrektek a hallgatókkal, mennyire jellemző a szándékos szivatás, és ilyenek.


Ezen kívül a levelezős képzés órarendje is érdekelne nagyjából, hogy milyen gyakran kell járni, és mettől meddig tartanak az előadások. A felvi csupán annyit ír, hogy hetente pénteki és szombati napokon. Tényleg ìgy van? Máshol kéthetente péntek szombat van, nekem ezért gyanús ez a heti gyakoriság. Ha csak hetente szombat lenne megérteném, így viszont szabi szempontjából necces. A honlapon meg sehol nincs órarend, hiába kerestem.


Minden konzultációra kötelező bejárni, vagy ha egyébként a tematika szerint az ott ajánlott kötelező irodalomból megfelelően felkészülök a vizsgára az már jó?


A vizsgaalkalmaknál szoktak hirdetni szombati napokat is egyes tárgyakból, hogy annyival is kevesebb szabit kelljen kiírni?


Ezen túl mennyire jellemző a korai kezdés vizsgán? Messziről járnék be, és olyan 10 óra előtti vizsgának nem nagyon örülnék, meg délután 15 óra utáninak sem. Megoldható lenne, csak mégis optimálisabb, ha kényelmesebben odaérek, meg haza tudok menni utána még aznap is, nem kell ott aludni emiatt.


Sok kérdés tudom, meg nem is hiszem, hogy sok károlis joghallgató van itt, ha esetleg mégis akadna valaki, annak örülnék.



2023. jan. 10. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, jogot hallgatok levelezőn a Károlin. Bejárni nem kell egyik egyetemen sem levelezőn. Ha van gyakorlati óra (ritka, max félévente 1), arra be kell menni, de az egy-két alkalom egy félévben. Nem szivatnak, bár én tanulok, ez nem tudom, mennyire jellemző. De olyat még nem éltem, hogy tanultam (és tudom is az anyagot) és ennek ellenére megbuktattak volna. A vizsga kezdés kérdés kicsit komolytalan. Reggel 8-as vizsgám még nem volt, ebben a félévben a legkorábbi a 10 órási kezdés volt. De ez oszt vagy szoroz? Hogy évente 2x mondjuk fent kellene aludnod ez miatt Budapesten?
2023. jan. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem jogászira jártam, csak jogi asszisztensire, de nekünk minden egyes szombaton voltak óráink, volt, hogy reggeltől estig, és rengetegszer tettek be pénteki napokra is órákat, amikre szabikat kellett kivenni, mert simán tettek péntekre gyakorlati tárgyakat is, amiken meg kellett jelenni, ha jegyet is akartál a félév végén 😃

A vizsgák csak és kizárólag hétköznap vannak, állandóan szabi kellett, vagy variálni kellett és félnapokat dolgozni. 9-10 órás kezdések voltak főleg, de volt délután 17 is.

Az órák mindig 8-tól voltak, többnyire a könnyebb tárgyak 14-15-ig, a nehezebbek akár este 20-ig is.

Én amíg azokat a féléveket csináltam, amíg órák és vizsgák voltak, gyakorlatilag nem éltem, mert nem maradt szabim pihenésre, nyaralásra, mind elment pénteki órákra meg vizsgákra.

Nem akarom elvenni senki kedvét, de ez a valóság :D

2023. júl. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es: rendkívüli mértékben túlzó a válaszod, főleg úgy, hogy foszk-ra jártál
2023. júl. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért szerinted a foszkos oklevelet ingyen adják? Ezt csak az mondja, aki soha nem járt foszkra, csak mások hallomásából azt hiszi tudja milyen.

Egyébként én ezeket tapasztaltam, sok másik csoporttársammal együtt, szívtunk a szabikkal, mint a torkos borz, a több hetes szakmai gyakorlatról meg nem is beszélve, ami szintén munka rovására ment.

Lehet itt dobálózni, hogy túlzó, de ez csak a valóság.

2023. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel a jogon sem ez a valóság, ezért éltem a gyanúperrel, hogy foszk-on sem. De ezek szerint több gyakorlatotok volt, mint jogon van, ugyanis én csak vizsgákra járok be.
2023. júl. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!