Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli vagy ELTE anglisztika?

Károli vagy ELTE anglisztika?

Figyelt kérdés
Olyan válaszokat nem várok, hogy az anglisztikának semmi értelme, meg egyértelműen az ELTE a jobb,mert híresebb, stb. Érdekelne viszont az oktatás színvonala, a hallgatói élet, hogy milyen nyelvtudással érdemes odamenni, egy év alatt mennyit lehet fejlődni, milyen beadandók vannak. Köszönöm a válaszokat!

2018. máj. 17. 18:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Na ha senki nem ír, majd én.


2016 óta tanulok az ELTÉ-n anglisztikán.


Alapvetően szerintem kielégítő az oktatás. Minden műveltségi területet átvesztek, ami kellhet neked valaha. Ilyenek pl:

-alkalmazott nyelvészet (hogyan írjunk NAGGYON profin tulajdonképpen, az írás művészetének tudománya)

-irodalom minden mennyiségben. Tapasztalataim szerint az irodalom tanárok a legcukibbak nálunk és mégis nagyon komolyan veszik azt, hogy tényleg értsd amiről szó van

-elméleti nyelvészet - ez tulajdonképpen az angol nyelv hangtani/mondattani áttekintése. Sokan nem szeretik, de ha nem ezzel akarsz foglalkozni, nem is kell annyira jól tudnod.

-illetve mindenféle kulturális országismereti és töris kuzusok, amik tanártól függ, mennyire jók


A minőséget illetően azt tudom mondani, hogy általában az az elv, hogy nem terhelnek annyira túl, de azt tessék jól tudni. Szóval nem kell embertelen sok marhaságot bemagolni, cserébe viszont egész jól emlékszel majd később is a tanultakra.

Persze vannak tanárok, akiket jobb elkerülni és néhány, akiknek nem ér sokat az órája, de ezekből nem túl sok van és egyébként is kikerülhetők..


Én javaslom egyébként. Már csak azért is mert rengeteg a minorként felvehető szak vagy a specializáció, amik közül választani kell/lehet.


Szerintem ha olyan középfokkal (azaz emelt érettségivel) idejössz és tényleg érdekel ez az egész, akkor sokat fejlődsz. Ez már rajtad áll, ha tanulsz és szorgalmas vagy fejlődaz, ha nem, akkor maradsz a szinteden.


Azért azt megjegyzem még, hogy itt alapvetően nem a nyelvtanulás a fókusz, hanem a fent leírt tudományterületek.

Persze vannak nyelvfejlesztő, nyelvgyakorló órák, de olyan angol tanítás, mint középsuliban, az nincs.

Én egy év alatt jutottam el gyenge középfokról erős felsőre.


Hallgatói élet jó, attól függ kikkel barátkozol össze. Nekem van pár közeli ember, a többi inkább kedves ismerős, akikkel néha csevegek. De ez is rajtad múlik, van akinek rengeteg barátja van.


Hogy melyik a jobb, azt nehéz megmondani, hiszen kevesen tapasztalták meg mindkettőt.

2018. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!