Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat során abszolút...

Szakdolgozat során abszolút nem értünk egyet kulcskérédsekben a témavezetőmmel és nem tudunk közös nevezőre jutni, van megoldás?

Figyelt kérdés
Eléggé speciális téma és jó lenne minél hamarabb befejezni, de alapvető kérdésekben nem fogadjuk el egymás álláspontját és következtetéseit...

2023. jan. 10. 19:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
A szakdolgozat nem is arról kell, hogy szóljon, hogy egymást győzköditek...
2023. jan. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen esetben két dolgot csinálnék:

- beírnám a szakdolgozatba, hogy a témavezető így gondolta, én meg amúgy

- bemennék a témáért felelős tanszék vezetőjéhez és véleményt kérnék tőle, amit utána szintén beleírnék a szakdolgozatba.

2023. jan. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Ha ezek szakmai kérdések, akkor neki van igaza. Ha formai, akkor a szabályzatnak.

Más egyéb mi lehet?

2023. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindkettőt beleírnám. Vannak akik úgy v élekednek, mások szerint v másik álláspont

De szal probáld kedvesen,hogy egyik nézőpontot se kicsinyeld le, hanem próbáld egyensúlyba mérleget.

2023. jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
*szal ne minősítsd le egyiket se, se a másik szeméyes véleményt ne helyezd a másik fölé, hanem próbáld kibalanszírozni,nehogy egyik vélemény le/elnyomja a másika,t.
2023. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az nem rossz ötlet, hogy többféle nézetet ütköztetsz a dolgozatban.


Persze, ez téma-függő is. Nálunk a jogon kifejezetten szerették, ha több oldalról és szempontból közelítettünk meg valamit. Nemhogy nem lett volna gond, hanem pontosan ezt várták el.


És emiatt nem is volt olyan, hogy "nem fogadjuk el egymás álláspontját". Ez volt a dolgozat lényege: bemutatni többfélét, felállítani és elemezni a sajátodat, majd utána szóban MEGVÉDENI - ami a legfontosabb része az egésznek.


Nálatok, Kérdező, nem így van?

2023. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nálunk komoly fogalmi nézeteltérés van (igazából nem is egy, de egy fő) és kevéssé feloldható. Szerintem próbálok “behódolni” az ő véleményének, ez egy egó-próba lesz… rengeteget dolgoztam azzal, hogy tisztázzam az alapvető fogalmi kérdéseket és ő most egy igazán szűkített értelmezési keretet vár el…
2023. jan. 10. 20:20
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Hát, ennyi infóból ehhez nem tudunk hozzászolni. Tedd, amit jónak érzel.
2023. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kaptam jó tippeket :)
2023. jan. 10. 20:41
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetséges opció van. Az egyik az, hogy lenyeled ezt a dolgot és fejet hajtasz, hogy minél hamarabb túllegyél rajta, a másik pedig, hogy belemész és logikus indoklást vársz a témavezetődtől arra, hogy szerinte miért kellene ezt így és miért nem úgy.


Én a mesterszakos diplomamunkámnál vállaltam a konfliktust a témavezetőmmel, leírtam neki hivatkozásokkal, hogy miért csináltam így és miért nem értek egyet azzal, amit ő mond. Nekem szerelemtémám volt a szakdolgozati témám, nem voltam hajlandó olyan munkát kiadni a kezeim közül, amivel nem értek szakmailag egyet (akkor sem, ha szar szakember vagyok emiatt, de egyébként nem vagyok, magasan képzett szakemberek között is vannak nagy véleménykülönbségek, elég komolyan le tudják szólni egymás munkáját - ennek nyoma van a publikációkban is).

2023. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!