Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy érettségizzek le estin?

Hogy érettségizzek le estin?

Figyelt kérdés

Szóval, a bután kinéző kérdés után a lényeg: 2 év lenne nekem az érettségi (ha nem bukok meg). Szakmunkás bizonyitványom van és pár erre ráépülő képzésem (villanyszerelő, vagyonvédelmi rendszerszerelő, napelem telepitő, regisztrált szerelő) meg van egy "B"-s jogsim.

A mostani munkahelyem nem lesz partner abban hogy heti két napom kimarad vagy rövidebbre lesz vágva ez miatt. De én mindenféleképpen szeretnék érettségit, szóval valamiből azért ha minimumon is de élni kell 2 évig. Szerencsére saját lakásban élek, nincs se gyerek, se hitel amit törlesztenem kéne, és nem is akarok felvenni!

Tudom hogy sokan megcsinálták munka mellett, de nekem ez most elképzelhetetlennek tűnik hogy találok olyan munkaadót aki ebben partner.

Akik ebben a cipőben vagytok vagy voltatok hogyan oldottátok meg?

Milyen lehetőségek vannak, akár a szakmámon kivül is hogy egy kis pénzem legyen és mellette tudjak tanulni?



2023. jan. 12. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azért első körben megkérdezném a jelenlegi munkáltatót. A legtöbb helyen le lehet csúsztatni a mubkaórát (előbb mész be, vagy hétvégén, vagy túlórázol).


A másik, hogy estin nem szokták annyira véresen komolyan venni a hiányzást.

2023. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Itt nem lehet sajnos, ezeket a köröket már lefutottam. Nem állnak rossz szándékkal az elképzeléseimhez de ez nem olyan munkahely.
2023. jan. 12. 13:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tudom neked tanácsolni hogy ha beiratkozol ebbe az esti suliba hogy járj be munkaidődön kívül amennyit csak tudsz. Ha csak egy óra hosszára is de be tudsz menni az is sokat számít, értékeli a tanár (nálunk legalább is értékelte, én is estin érettségiztem). Amikor pedig nem tudsz ott lenni, az osztálytársaidtól kérd el, mit vettek órán és otthon tanulj szabadidődben, pótold a lemaradásod. Nem olyan nagy dolog az érettségi, főleg nem középszinten. Ha valaki szorgalmasan tanul nem lesz vele gond :)
2023. jan. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
#3, valóban nem nagy dolog, de ahhoz, hogy érettségire tudjon menni, kell a 12 osztály, amit meg csak úgy nem szoktak megadni.
2023. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Nem úgy gondoltam hogy csak úgy adják meg neki :) Természetesen a hiányzó osztályokat elvégezve juthat el az érettségiig a kérdező, de estin ez sem olyan nagy dolog. Egyébként akinek van szakmája (mint a kérdezőnek) 1-2 évvel kevesebbet kell járnia estibe ahhoz hogy érettségizhessen.
2023. jan. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam 2 évet kéne, már megérdeklődtem.
2023. jan. 12. 17:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Távoktatás esetleg? Ott kevesebbet kell bejárni, megkapod a tananyagot, amivel fel tudsz készülni a vizsgákra.
2023. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!