Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért zavarja ez az egyetemi...

Miért zavarja ez az egyetemi tanáromat, kikészít vele?!

Figyelt kérdés
Van egy egyetemi tanárom, 60 körüli férfi: svájci sapkába jár, alacsony rövid végtagokkal, pikkelysömörrel (erről nem tehet, nem bántani akarom csak jellemzéshez tartozik) kockás öltönyt hord csíkos inggel, és van egy kis öregszaga is. Na most vagyok én: 22 éves fiatal lány, hallgató, megkapom mindig hogy milyen előnytelenül nézek ki, meg hogy hogy nézek ki, konkrétan ez az óra témája, egy 10 perc az órából, és már nagyon elszomorít, hogy ő akarja megmondani hogy hogy nézzek ki, mindig érezteti velem hogy egy kis sz.rnak tart. Csak ő bánik így velem, tavaly is ezt csinálta, idén úgy kezdtem az évet hogy köszönöm kihagytam az első hónapot. Miért ilyen, mi köze a kinézetemhez, nőiesen öltözködöm, de nem sminkelek. Most fel van adva egy rahedli irodalom, semmi kedvem nincs elolvasni, elvette a kedvem a tanulástól, hiszen úgyis a kinézetemet kifogásolja, mit érdekli hogy mit tudok, mit nem. Csoporttársnőmre is ócsárló megjegyzéseket tett, hogy szegény de rossz lelkiállapotban lehet mert olyan ronda pattanásos az arcbőre. Most fogják professzornak kinevezni a s.gg.arcot. A bagoly miért mondja a verébre?
2010. okt. 3. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudsz másik tanárhoz átjelentkezni?

A másik meg, hogy milyen a nálatok a tanár-diák viszony úgy általánosan? Mert pl az én egyetemen még a 70 éves tanárnőt is tegezzük, ő kérte. Nálunk simán lehet oda-vissza megjegyzéseket tenni, bár azért nem durván. De azért meghúzhatod a határokat, főleg ha másoknak is ez a problémája, akkor nem csak neked kéne felszólalni. (akár névtelenül is értékelheted őt etr-be, oktatók véleményezése v. valami ilyesmi modull)

2010. okt. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kötelező tárgy csak ő tartja, sajna...
2010. okt. 3. 11:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Tetszel neki..
2010. okt. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
77%

Kisebbségi komplexusa van, nem szólhatsz vissza neki, mert magad alatt vágnád a fát, remélhetőleg a többi tanár nem ilyen köc$ög, ezt az egyet meg kibírod!!! Sok szemét tanár van, nálunk az egész család értelmiségi, anyukámnak is volt az egyetemen egy ilyen tanára, aki nem szállt le róla és pokollá tette az egyetemi éveit, de mégis megmutatta neki, hogy már csak azért is megcsinálja, tanult, mint a güzü!!!

Nekem is volt tavaly egy tanárom, aki folyton beszólogatott az egyetemen, de mindent megtettem, ami tőlem tellett, elolvastam az összes olvasmányt, amit feladott, úgy tanultam, hogy ne tudjon kifogni rajtam (persze azért néha-néha sikerült neki), de végül belátta ő is, hogy elég szépen dolgoztam és nem piszkált többé! Bizonyítani kell neki és akkor remélhetőleg észreveszi magát!

21/L

2010. okt. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ez elég durva. A mi fősulinkon ilyenért már rég kirúgták volna az illetőt, függetlenül attól mennyire elismert oktatóról van szó. Semmi köze nincs a külsődhöz, ez már nem általános iskola, ahol beleszólnak a tanárok, hogy pl. ne sminkelje magát a gyerek. Én a helyedben visszaszólnék neki órán, hogy vegye észre magát. Ha nem vagy ilyen "bekiabálós" típus, akkor menj oda hozzá személyesen vagy a rektorhoz. Itt persze benne van a pakliban, hogy megszívat vizsgán, de ne hagyd magad megalázni. A saját kisebbségi érzését akarja kompenzálni azzal, hogy másokat kritizál.
2010. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy tanárnak semmi köze ahhoz, melyik diákja hogyan néz ki...

Azt meg semmiképpen nem csinálhatja, hogy a többiek előtt megalázza, becsmérlő megjegyzéseket tesz rá!!!

Egyáltalán nem kell az ő ízlése szerint kinézned!

Arról meg senki nem tehet, ha pattanásos az arcbőre, legalább annyira, mintha pikkelysömörös lenne vagy aránytalanok a végtagjai...


Én a helyetekben azt csinálnám, hogy közösen forduljatok ÍRÁSBELI PANASSZAL az egyetem vezetőségéhez : írjátok le, hogy ez a tanár folyamatosan és évek óta megalázza a diákokat, megjegyzéseket tesz a külsejükre, amivel az önbizalmukat rombolja, ezáltal az eredményeitek is rosszabbak, már utáltok az óráira járni, illetve készülni rá... Kéritek, hogy sürgősen tegyenek valamit a probléma megoldására, mert ez többeket akadályoz a nyugodt tanulásában!... Kéritek, hogy az órák ne a diákok ócsárolásából álljon, hanem a tananyaggal foglalkozzon az illető tanár!...


ÍRÁSBAN, ajánlott levélben küldjétek el a panaszt, hogy legyen nyoma, hivatalos levélre 30 napon belül kötelesek választ adni illetve intézkedni az ügyben!


Ha az egyetem vezetése nem tesz semmit, akkor ezek után fordulhattok az Oktatási Minisztériumhoz (vagy ami most van helyette, ezt nem tudom pontosan).

2010. okt. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%
szerintem feküdjél le vele, meglesz az ötösöd.
2010. okt. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a többiek előtt megaláz, akkor fel is jelentheted, ugyanis megsértette az emberi méltósághoz való jogodat. Ahogy leírtad egy beképzelt emberke lehet, tuti nem fog nyilvánosan bocsánatot kérni, vagy ha mégis, azt mondod nem fogadod el, jön a pénzbüntetés neki :D
2010. okt. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!