Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ilyen igazságtalan az...

Miért ilyen igazságtalan az egyetem?

Figyelt kérdés

Most volt egy vizsgám, nagyon sokat tanultam rá, tudtam is válaszolni az összes mintavizsgás kérdésre, gyakoroltam nagyon sokat. Ennek ellenére olyan kérdéseket kaptunk, amiket életemben nem láttam, és olyanokba kérdeztek bele, amikről sosem hallottam.

Pedig mind2 zht megírtam négyesre (amikre kevesebbet tanultam) erre a vizsgám hármas lett.

Elsőéves vagyok, mérnökin, tudom, az első évben szórják a népet, meg nem is a jegy zavar igazán.

Hanem, hogy a szobatársam, aki minden este bulizott, nem tanult, pótzhzott, alpótozott...

Neki négyes lett. Kevesebbet tanult rá, és nem is tudja olyan jól az anyagot, mint én. Mégis jobb jegyet puskázott össze magának, és most kb.nevet rajtam, hogy én meg végigszívtam a félévet, ő pedig bulizott és az utolsó egy hétben tanult, mégis jobbat írt.

Nektek van ilyen tapasztalatotok? Én elég rosszul érzem magamat, mert tényleg mindent megtettem, erre a puskázás és az utolsó pillanatos tanulás jobban bevált.

Tudom, hosszú távon nekem lesz jobb, mert lesz alaptudásom, na de mégis.

Hogyan birkózzak meg ezzel?



2023. jan. 17. 21:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az egész élet tele van ehhez hasonló igazságtalanságokkal. Engedd el.
2023. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Tanév végére már nem lesz ott!
2023. jan. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen tárgyak amik a szerencsén múlnak, nekem is voltak és valszeg mindig is lesznek.

Igazából ha valaki végigcsal valamit az a végén az ő gondja lesz, mert azért vagy ott hogy tanulj.

2023. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Kérdező95 válasza:
100%

Írhatná mindenki hogy nyugodj meg, neked sokkal jobb lesz biztosan mert kitartóan tanulsz és meglesz a gyümölcse és a szobatársad meg nem fogja semmire sem vinni blabla...


Senki sem tudja mi lesz, lehet pont ő lesz aki év végén kibukik lesz egy nagyon jó, jól jövedelmező ötlete és te nála leszel alkalmazott

2023. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az élet igazságtalan. Soha senki nem ígérte az ellenkezőjét. A felnőtté válás része, hogy ráeszmélünk arra, hogy a mesék nem a valóság.


Viszont a jegyek senkinek sehol nem fognak számítani a való életben. Akkor sem, ha színötös vagy, akkor sem, ha ilyenek történnek. Viszont tudod mi fog számítani? A tudás, ami a fejedben van. Hülyén hangzik, de mindenki mást és a jegyeket is le kell szarni és annyit tanulni ténylegesen, hasznos doglokat, amennyit csak tudsz. Hosszútávon az életben az lesz kifizetődő!

A többi körülmény részletkérdés, és abszolút lényegtelen!

2023. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Gondolj arra, hogy most a szerencsén múlott, hogy véletlenül összehozott egy 4-est, de nem mindig lesz ekkora mákja, úgyhogy ha továbbra is így áll hozzá az egyetemhez, nagyon hamar ki fog bukni. Figyelj, legkésőbb egy szóbeli vizsgán vagy mondjuk az államvizsgán(!) ki fog derülni, hogy semmit nem tanult, és fogalma sincs a tananyagról (pedig azért a mérnökin tudtommal egymásra épülnek a dolgok, és muszáj, hogy ÉRTSD a tananyagot). Míg a Te tudásod viszont nem fog elveszni, egy idő után neked is lesz szerencséd (is) a vizsgáidon, és sokat fog számítani, hogy a kezdetektől fogva szorgalmasan készülsz, és lesz mire építeni a későbbi információkat is. Arról nem is beszélve, hogy miután lediplomáztatok (már ha a szobatársad egyáltalán eljut odág…), a munkáltatót nem az fogja érdekelni, hogy kinek hogy sikerült az 1. szemeszterben xy vizsgája, hanem, hogy mennyi a releváns tudása.
2023. jan. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

A munkaerőpiacon fognak még érni meglepetések...!


Az egész élet igazságtalan!!!!!

2023. jan. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

Ha a szobatársad utolsó pillanatban tanult, és kipuskázta az infókat, akkor az azt jelenti, hogy volt hely ahonnan lehetett tanulni/puskazni.


Az hogy valaki bulizik az nem azt jelenti hogy nem tudja. Évfolyamtársaim közül is az okosabbak azok akik mindig buliznak.

2023. jan. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%

Én azt tapasztaltam, hogy a link alakok többre viszik, mint a szorgalmasok.


Mert az életbe kikerülve egy dolog fog számítani igazán: a kapcsolatok!!


A szorgos bent magol, punnyad a négy fal között, miközben a link bulizik, építi az ismeretségi körét, haverkodik, puskázik, csal, nem szorong, nem görcsöl rá semmire és így végül mégis ő jut majd előbbre.

2023. jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

"Miért ilyen igazságtalan az egyetem?"


Mert az életre nevel! :XD


:(

2023. jan. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!