Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ilyen igazságtalans...

Mit tegyek ilyen igazságtalansággal szemben az egyetemen?

Figyelt kérdés

Van egy fontos tárgy ,ahol két jegyből(két tétel sor is van) tevődik össze a vizsga jegy. Tehát a jegyek felfelé kerekített számtani közepét írják be vizsga jegynek. Szóval nekem az egyik négyes lett, ez már alapvetően kizárja a kettest. Miután pedig megírtam a másik tételsorból is a vizsgát, azt gondoltam ,hogy megbukom ,mert rossznak éreztem. Ma pedig meglepődve néztem a Neptunban ,hogy kettest kaptam.. ezzel viszont az a gond, hogy a mostani átlag szerint átkerülhetek fizetősre, de ha megbukom (ha az egyik jegy egyes már bukta), vagy ha hármast kapok ,akkor megvan az átlagom és nem megyek fizetősre.


Mit gondoltok ,ilyenkor még van jegy átírás ,vagy mit lehetne tenni? :/



2019. júl. 5. 14:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
20%

Ez nem az egyetem hibája hanem a tiéd.

Nem fognak átrakni fizetősre ha kettes lett.

2019. júl. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Miért az én hibám ,ha nem úgy adtak vizsga jegyez ,ahogyan azt leírták ,hogy hogyan fogják?


Átfognak mert az átlagomat leviszi arra a szintre ,ahonnan átsorolhatnak.

2019. júl. 5. 15:04
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

És az esetleg eszedbe jutott, hogy lehet, hogy jó fejek voltak?

Azt írod, úgy érezted, a másik nem lett meg. Mi van, ha valóban nem lett volna meg alapból, de csak 1-2 pont hiányzott, ezért tekintettel voltak arra, hogy a másik négyes lett, így nem buktatták meg, hanem megadták a kettest?

2019. júl. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
27%

#2: az miért nem a te hibád, hogy meglegyen a szükséges átlag? Milyen szakra jársz, milyen átlag kell?

Abból, hogy hármas elég lett volna, arra következtetek, hogy 2,75. Azt azért nem olyan nagy ördöngösség összekaparni.

2019. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
6%
Ezek szerint a többi tárgyad sem lett valami fényes. Ez nem az egyetem igazságtalansága, hanem a te felelőtlenséged. Figyelni kellett volna a jegyekre. Te magad írtad, hogy az egyik tételed rossznak gondolod, valószínű az is volt, de mivel látták, hogy a másik meg 4-es, lehet jófejségből adtak egy 2-est.
2019. júl. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Andizsuzsi ***** válasza:
4%
Valóban nagy szemétség, hogy az oktatók, mielőtt jegyet adnak, nem számolják ki a hallgatók átlagát és annak megfelelően osztályoznak.
2019. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

3: Fel van tüntetve hivatalosan, hogy ebből a tárgyból, milyen jegyeket milyen feltételek mellett adhatnak. Valóban fel merült bennem ,hogy jó fej szeretett volna velem lenni ,ezért nem buktat meg ,hanem megadja a kettest. Viszont úgy gondolom ,ha már valaki nem korrekt a saját szabályzatához és nem veszi figyelembe azt ,hogy mit mondtak a hallgatóságnak a kollokviumi feltételek szemléltetésekor, akkor már egy üzenetet a Neptunba írhatott volna, hogy a jó "szívem miatt adtam neked kettest". Viszont így muszáj vagyok azt feltételezni -főleg a magyar oktatási rendszerben- ,hogy szimplán elnézték ,ezután meg már lesz*rják.


4: Az én hibám lenne ha nincs meg a szükséges átlag, Viszont csak akkor ha én is tehetek erről. Jelen esetben nem erről van szó. Egyébként jelenleg 3,04-es átlag kell.


5:Tehát az én felelőtlenségem ,hogy bizonyos tárgyakból igazságtalanul osztályoznak rám nézve ,értem.. Úgy gondolom ,hogy csak addig az én felelősségem az átsorolás ,míg én is tehetek erről, de mint említettem, itt nem erről van szó.


7: Helyesbítek: Valóban nagy szemétség ,hogy az oktatók nem a megszabott rendszer szerint dolgoznak a hallgatók kárára és nem a megérdemelt jegyet adják.


Köszönöm a "segítséget" .

2019. júl. 5. 18:51
 8/24 anonim ***** válasza:
6%

"akkor már egy üzenetet a Neptunba írhatott volna, hogy a jó "szívem miatt adtam neked kettest""


Azért, hogy írásos nyoma legyen? Ezt te se gondolod komolyan!


"Egyébként jelenleg 3,04-es átlag kell"


Na ilyet se hallottam még! Melyik egyetem állapít meg ilyen érdekes átlagot?

2019. júl. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Akkor írt volna emailba.. de annyira nevetséges szerintem az a feltételezés ,hogy egyes lett a másik részjegyem és inkább adott egy kettes összesítve a szabálytalansága ellenére..


Egyébként azért kell ilyen átlag ,mert az első félévemet elcsesztem és összesítve nézik.

2019. júl. 5. 19:36
 10/24 anonim ***** válasza:
6%

#9: miért nevetséges? Te is írtad, hogy rosszul sikerült. És hidd el, vannak jófej tanárok is. És eszébe sem jutott, hogy egy egyesek jobban örülnél..


Mondjuk ezt a 3,04-et még mindig nem tudom, hogy hoztad ki, mivel a teljes év súlyozott átlagát nézik.


De akkor ezek szerint mégiscsak 2,75 kell, ez az, amit nem tudtál összehozni. De ha olyan gyenge volt az előző féléved, miért nem vettél fel pár potya szabadon választott tárgyat?

2019. júl. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!