Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van ha a tanár igazságtalan...

Mi van ha a tanár igazságtalanul akar (fog) megbuktatni egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma az egyik oktató közölte velem , hogy 90-100% ,hogy megfog buktatni...Holott mèg le sem vizsgáztunk.. Èn köpni nyelni nem tudtam. Nem is èrtettem most mièrt kapom ezt. Csoportosan dolgoztunk.. Nem egyèniben.. Ès azt mondta azèrt akar megbuktatni mert vannak hiányosságaim..de amikor egyèniben kellett produkálni akkor egyszer 3-ast másodszor 2/3-ot kaptam.. Szval nem is èrtem mi a francèrt akar most megbuktatni.

A lènyeg viszont az ,hogy kihez fordulhatok ,ha igazságtalanul megakarna buktatni?? Egyáltalán lenne èrtelme bárkihez is fordulni?



2019. nov. 28. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Én ha a mi egyetemunkbol indulok ki, akkor a HÖK-ös szak felelőshoz fordulnek (legalábbis nálunk az igazságtalan zh-nal ezt tanácsolták, szóval szerintem vizsgán is meg lehet őket keresni)


Más tanárhoz nem tudod felvenni a vizsgát?

2019. nov. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajna nem :/ mert erre èvközi jegyet kapunk. :(
2019. nov. 28. 19:49
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
Gondolom a helyesírástanár lehet az.
2019. nov. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Ez van, nem tehetsz semmit ellene. Az iskola egy diktatúra. Erre rájöhettél volna már 13 oktatásban eltöltött év után.
2019. nov. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Velem orvosin volt ez egy tanárral, rendszeresen megbuktatott, hozzá jöttek a tipikus ,,menj el szülni", vagy ,,a jegyeiből látom, hogy a latin, stb szakok jobban fekszenek magának, nem akart volna inkább egy bölcsész szakra menni?". Pedig tényleg minden megtanultam nagyon szépen, de ő meg direkt a kutatásairól beszélt :( Valahogy ott megvolt az a réteg, aki a zsenik között is zseni, vagy egyén dolgok, aki meg csak átlagos, azt kifogták. Senkit nem érdekel, a diák az utolsó az oktatási rendszerben sajna. Itt nem a tudás az érték, hanem a nyalizás és a pénz. Persze vannak idealista tanárok is, az egyik mostanim is az, de rajta meg is látszik, mármint elkötelezetten hisz abban, hogy tényleg felfedez egyszer valamit, és még mindig, 20 éve adjunktus. Nem hálálja meg magát az a kutatói pálya :(
2019. nov. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4-5. Válaszoló . Szomorú amit írtok , de sajnos sok mindenben igazat kell adjak nektek. :( Viszont èn az igazamèrt ès a az igazságtalanságok ellen a vègsőkig kèpes vagyok /lennèk elmenni.. Nem hagynám annyiban ès adnám fel harc nèlkül. Ès ez egy hatalmas igazságtalanság lenne...Bár bízom benn ,hogy csak szar napja volt vagy csak rám akart ijeszteni ezèrt mondta ezt ,ès nem fog megbuktatni ,ha mindent tudok rendesen.
2019. nov. 29. 23:12
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

Ha át akarsz menni, akkor sajnos meg kell alázkodnod, mert ez Magyarországon így megy :( Én se értek vele egyet. Nyelni kell, odamenni szépen a tanárhoz, megkérdezni, hogy mit tehetsz azért, hogy átengedjen. Segítesz neki javítani, előadást tartani, vagy írsz beadandót, valamit. Lássa rajtad, hogy akarod, és hajlandó vagy ,,változni". Máshogy nem lehet. Vagy adj neki valami ajándékot, kérj bocsánatot... Ha ezeket nem akarod, vedd fel máshoz a tárgyat, vagy menj másik egyetemre. A küzdelem nem segít, hidd el.

Most mesélhetnék egy másik történetet is, ahogy az egyik legjobb tanárunkat az egyetemről nagyon csúnyán elküldték, pedig nagyon elismert oktató, neki volt igaza, több intézet is kiállt mellette, aláírásgyűjtés volt, de akkor is mennie kellett. Hát akkor még egy ,,kis senki hallgató" mellett szerinted ki fog kiállni?

2019. nov. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves 7.

Hogy oda menjek hozzá, megtörtènt egyből azután ,hogy ez a szituáció lejátszodott..

Megkèrdeztem ,hogy tanárnő ezt most mègis mièrt kaptam ,miből vannak ekkora hiányosságaim ,hogy mèg egy kettesre se tudom letenni a vizsgát?

Erre csak hebegett habogott..nem tudott kèsz èrvet mondani...

Csak annyit ,hogy azt látja hiányosságaim vannak , ès nem mondja 100%ra hogy megbukok de vszínű.

Az ,hogy menjek másik egyetemre : meglesz! :) (ettől a dologtol függetlenül , ezt már szeptemberben eldöntöttem) feltève ,ha átvesznek úgy ha nem lesz meg ez a tárgyam.. :( ezèrt is aggodok ,ès fontos számomra különösen ,hogy meglegyen. Meg hát amúgy is ,igen is nem igazságos az ,hogy pofára megbuktassanak.

2019. nov. 29. 23:35
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Értem én, és sajnálom, valóban nem igazságos. És a többiektől nem tudsz pár tippet kérni, hogy mit csinàlj másképp esetleg? Màs diákkal nem teszi ezt a tanárnő?
2019. nov. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Naah azt nem tudom ,hogy mással is csinálja e ezt. Gondolom igen. Bár a mi csoportunkban csak velem. De egy másik egyetemen a barátnőm hasonlókèppen járt. A vizsgán a tanár közölte vele ,hogy megfogja buktatni, ès vègül nègyest adott neki. Remélem nálam hasonló vègkifejlet lesz.
2019. nov. 30. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!