Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan egyetem, amit...

Van olyan egyetem, amit puszta létezéssel is el lehet végezni?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés, csak érdekel, hogy van-e olyan egyetem, ahol gyakorlatilag ha valaki néz a fejéből kifele, az is elvégzi, és szinte nulla tudással levizsgáznak. Sok ilyen gyk kérdést olvasni, hogy vannak helyek ahol senkit nem buktatnak. Ez létezhet? Kicsit hihetetlen

2023. jan. 18. 20:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Nope, ez hülyeség.
2023. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Nincs ilyen.
2023. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem. De olyan van, hogy ha már tudsz valamit, akkor nem szivatnak szándékosan, hanem pozitívan állnak hozzád. De tanulni mindenhol kell, mert valamit le kell tudni tenni az asztalra.
2023. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Vannak könnyebb és nehéz szakok. Általában a különféle bölcsészszakokat szokták a könnyűekként aposztrofálni, mivel gyakorlatilag csak azt kérik számon, amit leadnak. Mérnöki szakokon már kicsit más a helyzet, ugyanis nem elég csak beseggelni az anyagot (ami önmagában sem annyira könnyű, mert aki nem érti, az hiába tanulja meg szóról-szóra), hanem gyakorlatban is kell tudni használni, itt elsősorban a különféle számolásokra kell gondolni.


De olyan szak nincs, ahol nem kell csinálnod semmit, és ingyen adnak egy diplomát.

2023. jan. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Most nem akarok megnevezni intézményeket név szerint, nehogy vkinek nem tetszen vsgy megsértse, csak pl. szokták mondaniy hogy vannak olyan fizetős főiskolák meg egyetemek, ahol azt mondják, hogx igazából ha a tandíjat fizeti valaki, akkor a vizsgákon is átmegy. Meg hallottam olyat sokaktól, hogy vannak olyan egyetemek, shol a tanàr az adott tárgyból előre megmondja mit fog kérdezni vizsgán, azt a néhány kérdést, és előre tud készülni mindenki erre.
2023. jan. 19. 06:51
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen vannak olyan tanárok akik direkt atengedik azért mert belőle (is) el az iskola, azzal hogy rengeteget fizet, de ez nem azt jelenti hogy letezesevel elvegezte az az illető csak hogy amiért teged már megbuktatnanak a vizsgán azért ot atengedik.


Olyat még nem hallottam hogy szóról szóra azt kérdezi amit lediktalt, olyat se hogy lediktalta volna az anyagot amiből zh vagy vizsga lenne😃 nekünk gimibe se volt ilyen nemhogy egyetemen

2023. jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! 120 tárgyam volt az egyetemen a 6 év alatt.Ha átengedtek volna akár feléből is tanulás nélkül, még ott volt a másik fele.
2023. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemnek nem érdeke, hogy bárkit átengedjenek, mert ez a diploma elértéktelenedéséhez vezet.


Vannak szakok, ahol nem csak lexikális, hanem praktikus tudást (IS!) számon fognak kérni, de ez nagyon nem jelenti azt, hogy csak nézel ki a fejedbõl.


Pl sporttal, mûvészetekkel kapcsolatos szakokon eleve be se kerül az, aki nem ugorja meg a teljesítményt amit elvárnak.


Én az utóbbit végeztem, errõl tudnék mesélni.


Pl festészetbõl olyan a vizsga, hogy beviszed a félév alatt készült munkáidat, és azt értékelik. Ez azt jelenti, hogy kb azonnal kiszúrják, ha valaki hiányzott, mert neki nincs ott a mappában a Kovács Erzsike nénirõl készült akt tanulmány. Másolni se lehet, mert mindenki más szögben ült, és a tanár emlékszik is, mert az orra elõtt festessz 3 dupla órán keresztül, ha beteg vagy, ha másnapos, hiányozni nem igen lehet.



Technikai dolgok is vannak, pl egyenletes színátmenetet kell festeni, precízen, ecsetnyomok nélkül, és ha rossz az arány, újra kell csinálnod.


Vagy pl lépcsõt meg poharakat kell rajzolni, aztán vagy érted és tudod alkalmazni a körgeometriát meg a kétpontos perspektívát, vagy nem.


Szóval nem a vizsgára kell nagyon intenzíven odatenni magad, hanem végig motiváltnak kell lenni, anélkül, hogy kiégnél, tehát nem sprint hanem maraton, éveken át, rendszeresen.



De természetesen ezeken a karokon is vannak olyan modulok, ahol nincs mese, magolni kell, pl mûvtöri, ahol pár száz képnek kell tudni a címét, dátumát, tárolási helyét, meg háttérinfókat róla.

2023. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%
Gyakorlatilag, ma már a legtöbb egyetem ilyen Magyarországon szerintem...
2023. márc. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9. Te sosem jártál egyetemre,hogy ilyen marhaságot állítasz.
2023. márc. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!