Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy jelenlegi nyolcadikostól...

Egy jelenlegi nyolcadikostól a felvételin bántás megkérdezni másodikos matek anyagot, a trapéz területét, a hasáb térfogatát?

Figyelt kérdés
Szinte teljesen meg vannak sértődve, hogy nem az unalomig begyakorolt ragasztásos kockás példát kapták. Kérem szépen ilyen az élet, nem habostorta, tessenek tanulni. És mondom ezt úgy, hogy az egész általános+középiskolai matek (nem a specmatek szakon) az ókori matematika nem egészen 2 százalékát teszi ki, és még néhány tételt a középkorból (lásd Euler egyik tétele), amit az ókori görögök nem vettek észre.
2023. jan. 23. 16:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Két kézzel verném a padot, hogy ilyen megalázóan habkönnyű feladatsort íratnak 14 éves langaléta gyerekekkel.
2023. jan. 23. 16:54
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a probléma, hogy vannak iskolák, ahol rendszeresen nincs szaktanár. A tudáshoz való hozzáférés nem egyenlő mértékű.
2023. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem bántásként kérdeznek ilyen könnyűt. Ezt is tudni kell, az ő dolguk, hogy ezt kérdezték, és nem a ragasztást. Örüljenek, hogy könnyen megúszták!
2023. jan. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem volt könnyű. Bőgve jöttem ki az iskolából. Mi nem is vettük még a trapézt. A geomatria felénél járunk, azt se tudom eszik-e vagy isszák a húrtrapéz hasábot. Nemhogy a képletet tudjam. De hogy tanuljak képletet ha nem tanultuk órán? A tanároknak nem sztájkolgatni kéne hanem inkább rendesen tanítani. Amikor az egyik osztálytársam elmesélte a tanárnak a felvételit, és hogy olyat kérdeztek amit nem tanított, a tanár reakciója csupán egy vállvonás és egy "Így jártatok." volt. Az egész matek feladatsor értelmezhetetlenül volt megfogalmazva, amit még egy felnőtt is nehezen dolgoz fel, nem hogy egy 13-14 éves gyerek. De örülök, hogy nektek nincs nagyobb bajotok. Nekem éppen az álmomat tették tönkre, jó hogy mindent is jobban tudtok.
2023. jan. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4. A tanár a tanterv szerint tanít. A matek feladatsor átlagos nehézségű volt az utolsó feladat volt nehezebb, de ezt biztos, hogy szórás miatt tették bele. Örülj, hogy még van, aki tanít, de ha nem lesz, apád majd elmagyarázza a matekot. Igen, így jártatok, köszönjétek meg a kormánynak, aki az oktatást rombolja szándékosan. A magyar pedig olyan könnyű volt, hogy szégyen. Na most sírjál még!
2023. jan. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5! A tanár kijelentette még tavaly hogy nem fogja a tentervet követni, mert az "úgy nem jó". És lehet, hogyha a tanár azt csinálta volna amit kéne, akkor most nem itt tartanánk. Ahogy olvastam a hozzászólásod, egyből az jutott eszembe, hogy mennyire megkeseredett lehetsz, mennyire elcseszhetted annó :') Kétlem, hjgy direkt csinálnák, hisz mindenkinek az az érdeke, hogy jól sikerüljön. Tény és való, hogy nem a legélesebb kések a fiókban, és még 10x átnézettem volna a feladatlapot. Házat rossz alapokra nem lehet építeni. Ameddig ilyen a rendszer, és a tanárok nagyrészének ilyen a mentalitása, addig nem lesz változás.
2023. jan. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem sikerült a felvételid, csak más lehet a hibás, te még véletlenül sem. Nem ütötted meg a mércét, leesett léc, sok diák meg átugrotta.Mondhatjuk, hogy te sem vagy a legélesebb a kés a fiókban.

És nem, én nem csesztem el anno, mert volt tudásom, szorgalmam és ennek lett is eredménye.

2023. jan. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Emberek könyörgöm! Annyi nem hit eszembe, hogy "esetleg" ha nekünk, vagy bármely felnőttnek "megalázóan habkönnyű feladatsornak" tűnik, attól még egy GYEREKNEK ez nehéz! Azért nem vagy 14 éves kedves kérdező, mert többet tudsz ennél, de 14 évesen nehéznek találtad. Bármiben fogadni mernék, hogy nem 100 pontos felvételit írtál. Akkor meg? Szállj magadba egy kicsit és legyen egy kis eszed!
2023. jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8. Ez egy versenyvizsga, a célja a tanulók megszűrése. helyes, ha követelnek.
2023. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Nem azzal van a baj hogy számonkérnek, hanem hogy olyat kérnek számon, amit az iskolák nagyrészében nem is tanultak.
2023. jan. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!