Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon gáz, ha első félévben...

Nagyon gáz, ha első félévben 9 kreditnyi tárgy nem kikerült?

Figyelt kérdés
Csak mintaterv szerinti kötelező tárgyakat vettem fel, és így volt összesen 35.
2023. jan. 23. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Igen.
2023. jan. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ hogy mik ezek. Ha főtárgy akkor nagyon gáz, mert így szinte biztosan csúszni fogsz, illetve az államin maradás is kérdéses lehet. Ha tölteléktárgy amire nem épül semmi és kvázi bármikor el lehet végezni, akkor nem vész, csak így a következő félévben több lesz, jobban rá kell kapcsolni, nem lazulhatod el.
2023. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nálam a mat1 6 kredit ért, egy fizika1 meg 4-et, szóval nem biztos, hogy olyan sok tárgy az a 9 kredit.
2023. jan. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Viszont nagy kredit értékük a fontosabb tárgyaknak van (például analízis 3+4). Ha pedig kevésbé fontosak, akkor ez több tárgy, melyek kreditértéke legfeljebb 3, így ez legalább 3 elbukott tárgy.

Kedves kérdező, senkit sem érdekel az egyetemen, hogy elbuktad ezeket a tárgyakat. Viszont a továbbiak lesznek nehezek, különösen, ha átsorolnak.

2023. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az egyik egy ráépülő nélküli k2 kredites, van egy másik 2 kredites, amire harmadik félévben lenne ráépülő, és aztán ennyi, meg egy 5 kredites, amire a leghamarabbi ráépülő a negyedik félévben van.
2023. jan. 23. 19:10
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

#3 ez melyik egyetemen? Nekem a matek1 2kredit gyakorlat+2kredit előadás, fizika1 2 kredit :D


Szerintem igen elég gáz ennyit bukni.

2023. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gáznak gáz, de enyhítő körülmény lehet az, hogy első félévben vagy "majd belejössz".


"Az egyik egy ráépülő nélküli k2 kredites, van egy másik 2 kredites, amire harmadik félévben lenne ráépülő, és aztán ennyi, meg egy 5 kredites, amire a leghamarabbi ráépülő a negyedik félévben van."

Ez nem olyan gáz, egyedül a 3-ik félévessel kell szerencsésnek lenned, hogy a kövi félévben induljon/legyen vizsga meghirdetve.


Kitartás!

2023. jan. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A harmadik féléves tuti nem indul második félévben. Akkor indulna, ha a képzés indulna keresztfélévesen, de nem fog.

De végülis ahogy számoltam, ha nem bukok többet, vagy legalábbis minimum olyanból nem, amire közvetlenül úgy van ráépülő, hogy előtte nem tudom újra felvenni (pl most ez, amire harmadik félévben van ráépülő) , akkor még simán meglehet a képzési időn belül (ami 10 félév).

2023. jan. 24. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!