Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pázmány nemzetközi tanulmányok...

Pázmány nemzetközi tanulmányok szakról Vélemények? Többi lent

Figyelt kérdés

Anglisztikára szeretnék jelentkezni mellette minorként felvenni a nemzetközi tanulmányokat. Ez így lehetséges?

Vagy nemzetközi tanulmányok főszakként és anglisztika minor? Úgy tudom hogy csak bölcsészettudományi területen tudok felvenni minort.



2023. jan. 24. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak a karon belül tudsz minort felvenni, igen. Mindkettő opció lehetséges, melyik szak érdekel jobban?
2023. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretnék nemzetközi szervezeteknél dolgozni, de még nem tudom eldönteni hogy csak érdekel vagy tényleg szeretném csinálni.Közgazdasági középiskolába járok, tanulok jogot is és szeretem, de az egyetem az már nyilván nem az a szint. Anglisztikát azert választanám mert ott tényleg stabil angol nyelvtudást kapok, mellette nyilván majd nyelveket is tanulnék és tovább szeretnék majd menni tolmács-fordító szakra. Szóval a nyelv lenne a lényeg, és ha jól tudom akkor nt-n két nyelvet kell tanulni, csak azt nem tudom hogy milyen szintre tudok eljutni az egyetemi órák alatt.
2023. jan. 24. 23:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha fordító MA a célod, akkor szerintem lehet anglisztikával jobban járnál, ott van is fordító specializáció (a magyar nyelvű képzésen, az angol nyelvűn nincs).

NT-n úgy néz ki a dolog, hogy van 3 félév szaknyelvi tárgy, 4 félév angol szakszövegolvasás, és 4 félév idegen nyelv.

Idén úgy nézett ki a nyelvi besorolás, hogy ha volt legalább 2 középfokú nyelvvizsgád, akkor felvehettél kezdő szinten egy új nyelvet (spanyol, német, olasz, francia - francia és talán olasz kezdő nem indult). Kezdő szintről ennyi idő alatt nem fogsz magas szintre eljutni, ha haladó szinten veszel fel nyelvet, akkor nagyjából B2 szintre fogsz eljutni, C1 nem valószínű, mert nincs elég ember csoporthoz.


Véleményem szerint anglisztika+fordító specializáció és esetleg nt minor (de minorban nincs nyelvi tárgy) lehet számodra a megoldás, szabadidődben pedig megoldod magadnak a magasabb szintű (második vagy harmadik) idegen nyelv tanulását.

2023. jan. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
sziasztok, nagyon nem leszek hasznos válaszadó, de ezt a minor dolgot most látom először, ez mi pontosan? én is nemzetközi tanulmányok szak iránt érdeklődök, és érdekelnek a nyelvek nagyon, most ezeket lehet egyszerre csinálni, vagy hogy kell ezt elképzelni? előre is köszi!
2023. júl. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!