Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a nemzetközi...

Mi a különbség a nemzetközi igazgatási (NKE) és a nemzetközi tanulmányok (Pázmány, ELTE, Corvinus) szak között?

Figyelt kérdés

Nézegettem a tanterveket, igazgatáson kicsit több a jog és a közszférához kapcsolodó tárgy, nyilván az egyetem miatt van ez így. Munkalehetőségek szempontjából van valami különbség? Melyik érné meg jobban a 2 szak között (és esetleg melyik egyetem a Pázmány és ELTE közül)? Természetesen majd egy mesterszak is a terv része lenne, szóval nem csak egy alapszakkal szeretnék gazdálkodni.


Köszönöm az építő jellegű, hasznos válaszokat!



2021. dec. 25. 22:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Gondolom a többség szerint ilyen lehetőségek közül a nemzetközi tanulmányok nyerne a Corvinuson, de számolásaim szerint ahhoz nem lesz elég pontom, így lényegében marad a Pázmány és az ELTE a nemzetközi tanulmányok részéről.
2021. dec. 25. 22:55
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
A Nemzetközi Tanulmányok egy blöff szak, nem jó semmire, munkát meg tényleg max a Bamba Marhában meg a Starbucksban kapsz vele. Egy hihetetlen nagy átverés, nem értem, hogy ment át az akkreditációs bizottságon. NINCS ILYEN SZAKMA, hogy “nemzetközi tanulmányok”, és ilyen szakemberekre sincs igény a gyorsétterem-láncokat leszámítva. Nagyon távolról kerüld el, átverés!
2021. dec. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Voltaképpen nagy az átfedés a kettő között, azonban az NKE-n inkább mint a közigazgatásban egy "szakma" tekintenek erre, míg más egyetemen ez inkább egy ilyen társadalomtudós képzés kihegyezve a nemzetközi viszonyokra.


Munkalehetőségek terén mindkettőnél ugyanott vagy, kb. sehol. Mesterszakkal se mész nagyon sokra ha nincsenek kapcsolataid, illetve nem végzel mellé valami mást is (pld: diplomata-akadémia).


Nem akarlak eltántorítani, alapozószakként nagyon jó dolog az NT, azonban mindenből kapsz egy kicsit és igazán semmihez se fogsz érteni utána (max ha ráfekszel valamilyen ország kapcsolataira, de akkor is jobban jársz szerintem egy másik társadalomtudomány szakkal.)

2021. dec. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

#3-nak igaza van, én nemzetközi igazgatást tanulok, harmadéves vagyok, volt osztálytársam Corvinus nemzetközi tanulmányokat, ő is harmadéves.

Sok az átfedés, de nálunk több a jog, közigazgatási tárgy, náluk pedig a történelem, filozófia, ilyesmi dolgok. Elvégezni viszont picivel könnyebb a Corvinust, kevesebb órájuk van, könnyű vizsgák ezen a szakon. (Jó, azt vegyük hozzá, hogy 1,5 évet online tanultunk, de offline is ilyen volt elmondása alapján).

A nemzetközi igazgatásnak talán annyi előnye van, hogy a közigazgatásban el lehet vele helyezkedni, jobban, mint a tanulmányokkal.

De ha újrakezdeném, se az igazgatást, se a tanulmányokat nem jelölném meg, mert önmagában mindkettő viszonylag haszontalan, a tanult ismeretek a munkaerőpiacon kb feleslegesek. A mesterszakokat illetően erősen behatárolt: államtudományi, néhány gazdaságtudományi, és egypár társadalomtudományi képzésre lehet menni, ebből az első és az utolsó kategória szintén haszontalan.


Azt javaslom, ha érdekel valami más, nézegesd meg azt is, mert ezeknél azért vannak jobb opciók bőven.

2021. dec. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
68%
Igazgatáson sokkal több a jogi-államtudományi tárgy, kimondottan a közigazgatásban való elhelyezkedésre van kiélezve. A nemzetközi tanulmányokon pedig kb. minden megvan a társadalomtudományokból, politológia, közgáz, jog... stb. Nyelveket mindkettőhöz muszáj tanulni, minimum a kettő, de minél több, annál jobb. Elhelyezkedést illetően az igazgatás talán kiszámíthatóbb, mivel tulajdonképpen ez egy szakma közszférán belül. Nemzetközi tanulmányokkal pedig többnyire úgy lehet elhelyezkedni, hogy mesteren valami konkrétabbat tanulsz (arra ott van az a 3 év alapszakon, hogy kiderüljön mi érdekel ezen a területen belül) vagy esetleg egy másik alapszakkal együtt csinálod meg. Nem lehetetlen, de érdemes kicsit előre tervezni, hogy pontosan mit is szeretnél.
2021. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én NKE-n tanulok és azt mondom, hogy ez a szak nem jó semmire..
2022. jan. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!