Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez lehetséges, így? (Emelt...

Ez lehetséges, így? (Emelt érettségi)

Figyelt kérdés
Ha jelentkezek emelt érettségire, (van már közép), de májusban nem érzem úgy, hogy jó eredményem lenne és nem megyek el. Akkor annak van következménye? Tudok ősszel érettségizni még?

2023. jan. 27. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"májusban nem érzem úgy, hogy jó eredményem lenne és nem megyek el"

Ezt fogalmazd meg újra.

2023. jan. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
#1, te tényleg nem érted? :D
2023. jan. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha már közepezett, akkor már megvan az eredménye, tehát most is tudja, hogy jó eredmény-e, tehát lehet, hogy úgy érti, hogy mi van, ha jelentkezik emeltre, és májusban megírja az írásbelit, de nem érzi elég jónak, ezért a szóbelire inkább már el sem megy. Meg az is lehet, hogy most még nem tudja megítélni, hogy azt az eredményt, amit közepen elért, májusban, a többi pontja fényében elég jónak fogja-e tartani. Mindenesetre így nem egyértelmű, hogy mi a kérdése.
2023. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akarok emeltezni angolból, de most még bizonytalan, hogy májusban 90 felett tudok-e teljesítni. Ha így jelentkezek, de a gyakorló feladataim alapjan, nem tudnék ilyen eredmémy hozni és az írásbelire sem megyek el, akkor mi van?
2023. jan. 27. 12:36
 5/12 anonim ***** válasza:

"most még bizonytalan, hogy májusban 90 felett tudok-e teljesítni"

Májusban is bizonytalan lesz, egészen addig, amíg meg nem kapod majd az eredményt. Viszont ha el se mész, meg sem adod magadnak az esélyt rá, hogy sikerülhessen, úgyhogy kár lenne nem nekifutni, hiszen semmi de semmi veszítenivalód sincs vele.

Egyébként hogy ősszel is mehetsz-e majd újra, ha a májusi nem sikerül elég jól, az attól is függ, hogy most hányadikos vagy.

2023. jan. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha a gyakorolóim annyira nem mennek, nem akarok kettőször is menni. Amúgy 11.-es vagyok.
2023. jan. 27. 12:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor úgy tudom - de hivatalos helyen is nézz utána, ne csak itt - hogy csak akkor mehetsz majd ősszel, ha májusban meg sem kezded a vizsgázást, vagyis eleve az írásbelire sem mész el.
2023. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem, utánanézek, köszönöm.
2023. jan. 27. 12:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Hátrány nem ér miatta. Ha fizetnél be, akkor az a pénz elúszna.

De mindenképp érdemes megpróbálni, legalább tapasztalatot szerzel, hogy hogyan működik az emelt angol.

2023. jan. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Annyi hátránya lehet, én úgy tudom, hogy a tanulmányai alatt csak egyszer közepezhet és egyszer emeltezhet, tehát ha most májusban esélytelenül nekifut pusztán tapasztalatot szerezni, akkor nem vagyok benne biztos, hogy ősszel, 12.-es korában újra mehet majd simán. Ha így lenne, miért ne menne akár minden félévben érettségizni mindenki, hátha majd most jobban sikerül, mint korábban?
2023. jan. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!