Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozati kérdőív esetében...

Szakdolgozati kérdőív esetében leellenőrzi bárki azt, hogy valós személyek töltötték-e ki a kérdőívet?

Figyelt kérdés

2023. jan. 27. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Én ilyenről nem hallottam, de amúgy sokan úgy kérdőíveznek, hogy eleve nem kérnek el adatokat. Azt hogy tudnák visszakövetni? 🤔

Viszont ha nem reális az eredmény, akkor mi értelme? Lehet hogy félrevezeted magad. 😬

Amúgy sok baj van vele, ha teheted válassz más módszertant.

Interjúk, közvéleménykutatás, vagy dolgozhatsz mások infói, kutatásai alapján is, csak jelöld honnan. Én is kérdőíveztem államvizsgához de engem lebeszélt a vezetőm. Jól tettem hogy hallgattam rá. Ha nem jól szerkeszted egy csomó marhaságot fogsz kapni mert az emberek trehányak és ki se töltik rendesen. Amúgy kitöltöm én is ha szeretnéd. Tovább is küldöm szívesen.

2023. jan. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Neeeeem :D


Azért nem, mert ha szarul csinálod, akkor ránézésre látszódni fog, hogy kamu az egész.


Ha jól csinálod, akkor nehezebb rájönni, hogy full kamu adatokra épül, de nyilván így is be tud húzni a csőbe egy szakértő és te fogod elárulni neki, hogy valami nem stimmel.


Szóval azért csak óvatosan!

2023. jan. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Aztán majd mikor "álamfő" leszel, mint Pali bá nehogy kiderüljön. :D
2023. jan. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Senki nem kíváncsi erre, de az íveket meg kell őrizned és bármikor be kell tudnod mutatnod. Egyébként ha feltűnően hülyeség jön ki a kamu kitöltésekből, akkor rákérdezhetnek szakmailag, azt meg érdekes lesz hihetően kimagyarázni.
2023. jan. 28. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

Nem csak egyetemen lehetnek ezzel gondok.

Ha csalsz is, legalább okosan tedd...

Még jobb, ha nem csalsz és odateszed magad.


Szerintem a kisebb minta, de korrekt munka többet ér, semmint a nagyobb mintha, de inkorrekt hozzáállás

2023. jan. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szakdolgozatok nem egyenlőek tudományos munkákkal, nem alkalmasak hiteles forrásnak pont az ehhez hasonló kérdések miatt.

Arra kíváncsiak hogy tudsz-e önállóan kutatói munkát végezni, szakirodalmat elemezni, kérdőívet összeállítani, önálló véleményt kifejteni és a végén következtetéseket, javaslatokat levonni.. nem várják el hogy az eredményed előrébb vigye az emberiséget, innovatív, új megoldásokat hozzon vagy ilyesmi.


Szerintem semmi se történik ha vannak kamu kitöltők (sajnos vagy nem sajnos) mert nem ezen van a hangsúly szakdolgozat írásakor.

2023. febr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!