Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy számolják a pontokat...

Hogy számolják a pontokat felvételin?

Figyelt kérdés

A Debreceni egyetem gyógyped szakára szeretnék jelentkezni.

Már van egy csecsemő és kigyermeknevelő diplomám.

Viszont biosz vagy nyelv érettségit kérnek, de nekem biosz nincs, a nyelv meg nem lett olyan jó.

Gondoltam és olvastam is, hogy talán a diplomából lenne jó a pontszámítás, de nem tudom hogy ez hogy működik, van e ilyen.


2023. jan. 28. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Azt hogy mar egy meglevo diplomanal hogy szamoljak nem tudom,de az uj rendelet szerint ketfele keppen lehet szamolni.


Utolso ket osztaly alapjan szerzett pontok + erettsegi pontok + intezmenyi pontok, vagy


Erettsegi pontok 2x + intezmenyi pontok.


innentol lezdve ha elo van irva az emelt biologia vagy a nyelv, akkor azoknak kell megfeleni, ha a nyelv nem lett jo es nincs biologia erettsegid, akkor nem felelsz meg a kovetelmenyeknek. Szerintem ha diplomanal maskepp is szamolnak, attol meg az egyetem ugyanazt koveteli meg, raadasul az uj NAT szerint mar mas anyagot is vesznek orakon a diakok, igy valoszinuleg nem tudsz semmit azokbol.

2023. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Felvin van pontszámító kalkulátor. Beírod az adatokat és kiszámolja neked a pontot: [link]


Pontszámítás 2024-től: [link]


Meglévő diplomára nem lehet pontot számítani.

2023. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A diplomával rendelkező jelentkezőket a Kar – amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével rangsorolja.

A pontszámítás alapja a megszerzett felsőfokú oklevél minősítése:


- kitüntetéses, kiváló minősítés esetén 400 pont;

- jeles minősítés esetén 390 pont;

- jó minősítés esetén 370 pont;

- közepes minősítés esetén 340 pont;

- elégséges minősítés esetén 300 pont.



De akkor ez mit jelent?

2023. jan. 28. 22:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Ertelmezes szerint azt kell figyelembe venni ami rad tartozik,de meg mindig nem felelsz meg a kovetelmenyeknek, az epddig fontosabb mint a pontjaid szamitasa.
2023. jan. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utana jartam es ahogy mondtam vagy kozepiskolai eredmeny + erettsegi eredmeny + intezmenyi pont, vagy


Erettsegi eredmeny duplan + intezmenyi pontok.


Ha van nyelvvizsgad, gyerekkel vagy otthon, fogyatekossagod van vagy mar van diplomad, tanulamnyi versenyt nyertel akkor kapsz tobbletpontot.


Te ezek kozul kapsz 32 tobbletpontot a diplomad miatt, de nem ered el a kovetelmenyeket.

2023. jan. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Után néztem. Felvin írják, hogy hogyan kell számolni azoknak akiknek felsőfokú oklevele van.


pl link: [link]


"

Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen


Figyelem!

A 2006. február 1. után szerzett magyar felsőfokú és felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevelek adatait a Hivatal elektronikus úton veszi át a felsőoktatás információs rendszeréből. Kivétel, azaz fel kell tölteni a tanítói oklevelet, ha idegennyelvi műveltségi területen végzett, illetve azokat az okleveleket, ahol a képzést idegen nyelven végezte a jelentkező és a záróvizsgát is idegen nyelven tette le.


Azon oklevelek esetében, amelyekben nem található minősítés, oklevélmelléklet vagy leckekönyv vagy oklevélátlag-igazolás benyújtása is szükséges.


A felsőfokú végzettséget tanúsító oklevéllel rendelkező jelentkezők esetében az oklevélért adható pontszámot annak minősítése alapján a következők szerint kell meghatározni:

a) kitüntetéses, kiváló, jeles, kiválóan megfelelt vagy summa cum laude minősítés esetén 400 pont,

b) jó, jól megfelelt vagy cum laude minősítés esetén 375 pont,

c) közepes minősítés esetén 350 pont,

d) elégséges, megfelelt vagy rite minősítés esetén 325 pont

"


Szóval eszerint kell kiszámolni


Tehát ha kitüntetéses a diplomád akkor 400 pontot kapsz. További 100 pontot lehet kapni többletpontként, így kijön a 400+100 = 500 pont.

2023. jan. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!